Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Studiowanie, a utrzymanie siebie

StudiowanieSpora ilość uczniów szkół średnich jak najszybciej pragnie czasu ukończenia edukacji w na poziomie szkoły średniej i rozpoczęcia studiów. Studiowanie będzie według nich drogą do niezależności.

W sporej ilości wypadków studiowanie jest przecież jednoznaczne z wyprowadzką z domu rodzinnego i większą samodzielnością. Noszenie miana studenta wszak to nie jedynie coś przyjemnego, lecz też powinności. Poza nauką, student powinien zadbać o fundusze potrzebne do życia - zasoby pieniężne. Zwykle młodzi ludzie otrzymują pomoc rodziców. Często jednakże otrzymywane wsparcie i pomoc nie jest dostatecznie duża, a oczekiwania rosną.

Młodzi ludzie coraz częściej szukają pracy. Jeśli uczą się stacjonarnie, możliwe są jednakże jedynie roboty tymczasowe. W przypadku studiów weekendowych możliwe jest podjęcie pracy na pełnym etacie. Praca na studiach obejmuje np. pomaganie w restauracji, małym zakładzie usługowym, pracę zmianową w sklepie lub prace porządkowe czy też usługi sprzątania. To bardzo dobre oferty tak samo dla studentów stacjonarnych jak i niestacjonarnych.

W przypadku studentów dziennych praca na zmiany wypełnia czas między godzinami nauki. Studenci zaoczni mogą już podejmować pracę w pięć dni tygodnia z wolną sobotą i niedzielą, wówczas gdy to mają wykłady. Jako zajęcie dodatkowe wspaniale sprawdzają się także prace w charakterze korepetytora.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok