Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Studiowanie, a utrzymanie siebie

StudiowanieSpora ilość uczniów szkół średnich jak najszybciej pragnie czasu ukończenia edukacji w na poziomie szkoły średniej i rozpoczęcia studiów. Studiowanie będzie według nich drogą do niezależności.

W sporej ilości wypadków studiowanie jest przecież jednoznaczne z wyprowadzką z domu rodzinnego i większą samodzielnością. Noszenie miana studenta wszak to nie jedynie coś przyjemnego, lecz też powinności. Poza nauką, student powinien zadbać o fundusze potrzebne do życia - zasoby pieniężne. Zwykle młodzi ludzie otrzymują pomoc rodziców. Często jednakże otrzymywane wsparcie i pomoc nie jest dostatecznie duża, a oczekiwania rosną.

Młodzi ludzie coraz częściej szukają pracy. Jeśli uczą się stacjonarnie, możliwe są jednakże jedynie roboty tymczasowe. W przypadku studiów weekendowych możliwe jest podjęcie pracy na pełnym etacie. Praca na studiach obejmuje np. pomaganie w restauracji, małym zakładzie usługowym, pracę zmianową w sklepie lub prace porządkowe czy też usługi sprzątania. To bardzo dobre oferty tak samo dla studentów stacjonarnych jak i niestacjonarnych.

W przypadku studentów dziennych praca na zmiany wypełnia czas między godzinami nauki. Studenci zaoczni mogą już podejmować pracę w pięć dni tygodnia z wolną sobotą i niedzielą, wówczas gdy to mają wykłady. Jako zajęcie dodatkowe wspaniale sprawdzają się także prace w charakterze korepetytora.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok