Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa.

Stało się tak z pewnością dzięki dążeniu do zaistnienia przejrzystości w przepisach oraz dzięki nieustającym staraniom o podnoszenie poziomu jakości oferowanych i świadczonych usług.

Wymienione powyżej zabiegi, jak również szereg innych, przyniosły oczekiwane efekty w minionym roku 2013, który to okazał się być rekordowym w historii branży leasingowej. Wówczas, przy wykorzystaniu leasingu sfinansowano transakcje o wartości ponad 35 mld zł. Aktualnie, po omawiany sposób finansowania sięga coraz więcej osób, a są to głównie małe i średnie przedsiębiorstwa. Światowe instytucje, zajmujące się prognozami gospodarczymi są zdania, że także rok 2015 będzie sprzyjał polskiej gospodarce, a tym samym dalszemu rozwojowi leasingu w naszym kraju.

Wzrost świadomości powoduje wzrost zainteresowania leasingiem

Dostępne dane pokazują, że polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome. Świadomość Polaków wzrasta właściwie z roku na rok i to w każdej dziedzinie. Warto zauważyć, że jeszcze kilka - kilkanaście lat temu mało kto potrafił dokładniej sprecyzować czym jest leasing. Owszem, wiedziano, że tego rodzaju metoda zewnętrznego finansowania inwestycji istnieje, ale z braku bliższej wiedzy na jej temat - sięgało po nią niewielu. Dziś leasing jest często jedynym środkiem do osiągnięcia zamierzonego celu (zwłaszcza dla firm stosunkowo młodych i niedużych). Od 2009 roku z leasingu korzystało 31% mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wielu z tych przedsiębiorców po leasing sięgnęło nawet kilkakrotnie. W ten sposób zapewnili oni sobie dostęp do niezbędnych środków transportu, maszyn i innych urządzeń koniecznych do prowadzenia działalności gospodarczej. Polscy przedsiębiorcy doskonale zdają sobie dzisiaj sprawę, że dzięki leasingowi mogą posiąść niezbędne aktywa trwałe i nadal dysponować środkami finansowymi na działalność operacyjną swoich firm, np. na wspieranie sprzedaży. Nieustająco wzrasta także świadomość dotycząca korzyści, jakie niesie z sobą leasing. Praktycznie wszyscy zdają już sobie sprawę z profitów podatkowych, z łatwości dostępu do usług leasingowych oraz z korzystnych warunków finansowania inwestycji (często dużo korzystniejszych niż w przypadku kredytów bankowych).

Najbardziej świadomi wykorzystują usługi leasingowe najczęściej

Firmy leasingowe wcale nie bez powodu podchodzą ze szczególną dbałością do mikroprzedsiębiorstw, tj. firm zatrudniających od 1 do 9 pracowników. Tacy przedsiębiorcy stanowią 60% wszystkich działających w Polsce firm, a 28% z nich inwestuje wykorzystując do tego celu leasing. Największą otwartość na ten sposób finansowania wykazują oczywiście firmy transportowe, ale oprócz nich leasing cieszy się też dużym uznaniem pośród przedsiębiorstw przemysłowych, związanych z opieką zdrowotną i społeczną oraz prowadzących profesjonalną działalność naukową lub techniczną. W ostatnich latach, zdecydowanie częściej niż w poprzednich po leasing sięgały też firmy z sektora rolniczego, leśniczego, łowieckiego i rybołówczego. Trudno jest oceniać, czy świadomość leasingu trudniej dociera do polskich kobiet niż do mężczyzn, ale statystyki pokazują jednoznacznie, że firmy zarządzane przez tzw. „płeć brzydką” po tego rodzaju usługi sięgają chętniej i częściej. W tym przypadku firmom leasingowym nie pozostaje nic innego, jak tylko bardziej i staranniej zabiegać o względy pań. Większość przedsiębiorców - leasingobiorców posiada wyższe wykształcenie i działa na rynku 6 - 11 lat. Wszyscy nastawieni są na rozwój, a dla połowy cel strategiczny stanowi wzrost udziału w rynku, wzrost sprzedaży, a ostatecznie - wzrost firmowych zysków.

Ważny jest świadomy wybór partnera biznesowego

Decydując się na skorzystanie z usług leasingowych, należy dokładnie zastanowić się nad wyborem właściwej firmy. Na polskim rynku działa ich aktualnie wiele, więc z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć partnera, któremu z powodzeniem można zaufać i w pewnym sensie - powierzyć dalsze losy swojego przedsiębiorstwa. Pamiętajmy o tym, aby wybrana przez nas firma leasingowa miała ugruntowaną pozycję rynkową i była w stanie zaoferować nam nieco więcej niż tylko samą usługę leasingu. Parterem godnym polecenia (zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorcom) jest Avis. Firma ta działa na polskim rynku od ponad dwudziestu lat. Aktualnie posiada biura w 25 największych miastach naszego kraju i dysponuje flotą 1,5 tys. samochodów o różnej wielkości, które od zaraz mogą zostać przekazane w ręce tych, którzy ich potrzebują. Full service leasing, tj. wynajem długoterminowy z pełnym zarządzaniem i administracją wynajętych pojazdów - oto propozycja, która zasługuje na szczególne polecenie. Dzięki usłudze Avis Lease przedsiębiorcy są w stanie oszczędzać swój cenny czas oraz pieniądze. W Avis nie pobiera się opłat wstępnych, a miesięczna rata jest stała. Minimalny okres obowiązywania umowy wynosi natomiast dwa lata. Usługę Avis Lease wyróżnia spośród innych dostępnych usług m.in.:

  • gwarancja całodobowej pomocy Avis Assistance i likwidacji szkód;
  • możliwość darmowego parkowania na wszystkich polskich lotniskach;
  • zapewnienie kompleksowego zarządzania wynajętą flotą;
  • zagwarantowanie samochodu zastępczego zawsze tej samej klasy, co auto leasingowane;
  • możliwość posiadania indywidualnego konsultanta i pakietu VIP;
  • oferta niższych stawek na wynajem krótkoterminowy;
  • możliwość wynajmu samochodu dostawczego lub samochodu z kierowcą.

Autor: www.awislease.pl.

 
Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są

E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si