Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Świat wirtualny - świat realny

Niektórzy uważają, że gry komputerowe są złe. Zdecydowanie jest to nieprawda - młodsi powiedzą, że rozwijają myślenie, umiejętności kojarzenia. Niewątpliwie ich zaletą jest to, że pobudzają wyobraźnię, uczą refleksu. Nie może być jednak tak, że przy grach komputerowych spędza się cały dzień i nie robi nic więcej poza graniem.

Oczywiście grać należy w zdrowych dawkach. Nie może być tak, że jedynym światem dziecka, czy osoby dorosłej po przyjściu do domu po codziennych obowiązkach, jedynym światem będzie tylko i wyłącznie - komputer. Czy tam inny wynalazek, jak PSP, PS3, konsole, itp.

Trzeba umieć zachować zdrowy umiar pomiędzy tym, co realne i prawdziwe, a tym, co znajduje się w świecie wirtualnym. Bowiem żadne relacje zdalne, jeśli nawet są z drugim użytkownikiem - nie zastąpią nam relacji prawdziwych, w którzy dużą rolę odgrywają emocje, możliwość podjęcia dialogu na żywo, tu i teraz. Człowiek nie nauczy się empatii, współczucia, prawdziwej radości, jeśli spędzi całe życie przed monitorem. Warto o tym pamiętać. Ale warto wiedzieć także, że obecny, wirtualny świat także jest bardzo ważny. Coraz więcej czynności wykonuje się zdalnie, przez Internet.

I o ile w życiu codziennym jeszcze się obywamy bez Internetu, tak niedługo w każdej pracy będzie niezbędna umiejętność poruszania się po oprogramowaniach różnego typu. A zalążkiem do ich znajomości mogą się stać właśnie gry komputerowe. Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na umiejętność poruszania się swobodnie w Internecie i to nie tylko w świecie dorosłych, ale właśnie coraz bardziej w świecie dzieci - w szkole chociażby. Gry komputerowe pomagają znacznie w nauce obsługi komputera, czy rozumieniu obcych języków - jak chociażby języka angielskiego. Nie warto od razu przekreślać gry i stwierdzać, że są one do niczego niepotrzebne. Zadziwiające jest, jakich informacji można się dowiedzieć obecnie od zwykłego dziesięciolatka. Rozmowa z nim na temat gier komputerowych może się okazać bardzo pouczająca. Zwłaszcza, że się nie będzie wiedziało na pewno tyle, co on.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.