Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…
Świat wirtualny - świat realny

Niektórzy uważają, że gry komputerowe są złe. Zdecydowanie jest to nieprawda - młodsi powiedzą, że rozwijają myślenie, umiejętności kojarzenia. Niewątpliwie ich zaletą jest to, że pobudzają wyobraźnię, uczą refleksu. Nie może być jednak tak, że przy grach komputerowych spędza się cały dzień i nie robi nic więcej poza graniem.

Oczywiście grać należy w zdrowych dawkach. Nie może być tak, że jedynym światem dziecka, czy osoby dorosłej po przyjściu do domu po codziennych obowiązkach, jedynym światem będzie tylko i wyłącznie - komputer. Czy tam inny wynalazek, jak PSP, PS3, konsole, itp.

Trzeba umieć zachować zdrowy umiar pomiędzy tym, co realne i prawdziwe, a tym, co znajduje się w świecie wirtualnym. Bowiem żadne relacje zdalne, jeśli nawet są z drugim użytkownikiem - nie zastąpią nam relacji prawdziwych, w którzy dużą rolę odgrywają emocje, możliwość podjęcia dialogu na żywo, tu i teraz. Człowiek nie nauczy się empatii, współczucia, prawdziwej radości, jeśli spędzi całe życie przed monitorem. Warto o tym pamiętać. Ale warto wiedzieć także, że obecny, wirtualny świat także jest bardzo ważny. Coraz więcej czynności wykonuje się zdalnie, przez Internet.

I o ile w życiu codziennym jeszcze się obywamy bez Internetu, tak niedługo w każdej pracy będzie niezbędna umiejętność poruszania się po oprogramowaniach różnego typu. A zalążkiem do ich znajomości mogą się stać właśnie gry komputerowe. Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na umiejętność poruszania się swobodnie w Internecie i to nie tylko w świecie dorosłych, ale właśnie coraz bardziej w świecie dzieci - w szkole chociażby. Gry komputerowe pomagają znacznie w nauce obsługi komputera, czy rozumieniu obcych języków - jak chociażby języka angielskiego. Nie warto od razu przekreślać gry i stwierdzać, że są one do niczego niepotrzebne. Zadziwiające jest, jakich informacji można się dowiedzieć obecnie od zwykłego dziesięciolatka. Rozmowa z nim na temat gier komputerowych może się okazać bardzo pouczająca. Zwłaszcza, że się nie będzie wiedziało na pewno tyle, co on.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.