Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Świat wirtualny - świat realny

Niektórzy uważają, że gry komputerowe są złe. Zdecydowanie jest to nieprawda - młodsi powiedzą, że rozwijają myślenie, umiejętności kojarzenia. Niewątpliwie ich zaletą jest to, że pobudzają wyobraźnię, uczą refleksu. Nie może być jednak tak, że przy grach komputerowych spędza się cały dzień i nie robi nic więcej poza graniem.

Oczywiście grać należy w zdrowych dawkach. Nie może być tak, że jedynym światem dziecka, czy osoby dorosłej po przyjściu do domu po codziennych obowiązkach, jedynym światem będzie tylko i wyłącznie - komputer. Czy tam inny wynalazek, jak PSP, PS3, konsole, itp.

Trzeba umieć zachować zdrowy umiar pomiędzy tym, co realne i prawdziwe, a tym, co znajduje się w świecie wirtualnym. Bowiem żadne relacje zdalne, jeśli nawet są z drugim użytkownikiem - nie zastąpią nam relacji prawdziwych, w którzy dużą rolę odgrywają emocje, możliwość podjęcia dialogu na żywo, tu i teraz. Człowiek nie nauczy się empatii, współczucia, prawdziwej radości, jeśli spędzi całe życie przed monitorem. Warto o tym pamiętać. Ale warto wiedzieć także, że obecny, wirtualny świat także jest bardzo ważny. Coraz więcej czynności wykonuje się zdalnie, przez Internet.

I o ile w życiu codziennym jeszcze się obywamy bez Internetu, tak niedługo w każdej pracy będzie niezbędna umiejętność poruszania się po oprogramowaniach różnego typu. A zalążkiem do ich znajomości mogą się stać właśnie gry komputerowe. Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na umiejętność poruszania się swobodnie w Internecie i to nie tylko w świecie dorosłych, ale właśnie coraz bardziej w świecie dzieci - w szkole chociażby. Gry komputerowe pomagają znacznie w nauce obsługi komputera, czy rozumieniu obcych języków - jak chociażby języka angielskiego. Nie warto od razu przekreślać gry i stwierdzać, że są one do niczego niepotrzebne. Zadziwiające jest, jakich informacji można się dowiedzieć obecnie od zwykłego dziesięciolatka. Rozmowa z nim na temat gier komputerowych może się okazać bardzo pouczająca. Zwłaszcza, że się nie będzie wiedziało na pewno tyle, co on.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.