Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Świat wirtualny - świat realny

Niektórzy uważają, że gry komputerowe są złe. Zdecydowanie jest to nieprawda - młodsi powiedzą, że rozwijają myślenie, umiejętności kojarzenia. Niewątpliwie ich zaletą jest to, że pobudzają wyobraźnię, uczą refleksu. Nie może być jednak tak, że przy grach komputerowych spędza się cały dzień i nie robi nic więcej poza graniem.

Oczywiście grać należy w zdrowych dawkach. Nie może być tak, że jedynym światem dziecka, czy osoby dorosłej po przyjściu do domu po codziennych obowiązkach, jedynym światem będzie tylko i wyłącznie - komputer. Czy tam inny wynalazek, jak PSP, PS3, konsole, itp.

Trzeba umieć zachować zdrowy umiar pomiędzy tym, co realne i prawdziwe, a tym, co znajduje się w świecie wirtualnym. Bowiem żadne relacje zdalne, jeśli nawet są z drugim użytkownikiem - nie zastąpią nam relacji prawdziwych, w którzy dużą rolę odgrywają emocje, możliwość podjęcia dialogu na żywo, tu i teraz. Człowiek nie nauczy się empatii, współczucia, prawdziwej radości, jeśli spędzi całe życie przed monitorem. Warto o tym pamiętać. Ale warto wiedzieć także, że obecny, wirtualny świat także jest bardzo ważny. Coraz więcej czynności wykonuje się zdalnie, przez Internet.

I o ile w życiu codziennym jeszcze się obywamy bez Internetu, tak niedługo w każdej pracy będzie niezbędna umiejętność poruszania się po oprogramowaniach różnego typu. A zalążkiem do ich znajomości mogą się stać właśnie gry komputerowe. Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na umiejętność poruszania się swobodnie w Internecie i to nie tylko w świecie dorosłych, ale właśnie coraz bardziej w świecie dzieci - w szkole chociażby. Gry komputerowe pomagają znacznie w nauce obsługi komputera, czy rozumieniu obcych języków - jak chociażby języka angielskiego. Nie warto od razu przekreślać gry i stwierdzać, że są one do niczego niepotrzebne. Zadziwiające jest, jakich informacji można się dowiedzieć obecnie od zwykłego dziesięciolatka. Rozmowa z nim na temat gier komputerowych może się okazać bardzo pouczająca. Zwłaszcza, że się nie będzie wiedziało na pewno tyle, co on.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.