Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Systemy informatyczne ERP

System wspomagający planowanie zarządzania przedsiębiorstwem, czyli w skrócie ERP ma wiele zalet, korzystanie z niego sprawia, że planowania produkcji jak i wszelkie związane z nią czynności są łatwiejsze i organizowane w prosty, przystępny sposób.

Po pierwsze, jest to system całkowicie zintegrowany, wygodny i nowoczesny, znacznie poprawiający komunikację w firmie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów ERP można znacznie łatwiej śledzić postępy firmy oraz z większym prawdopodobieństwem przewidywać co będzie się działo za jakiś czas, jeśli chodzi o produkcję i zbyt. Poza tym takie zintegrowane moduły pozwalają nam na usprawnianie wielu czynności, działań i procesów.

Obsługa klientów jest szybsza, lepsza jakościowo i bardziej doskonała. Wiele działów firmy działa o wiele wydajniej, optymalizuje się prace działu księgowego, finansów, kadr i płac. Niestety, te systemy są zazwyczaj dość kosztownym dodatkiem dla nowoczesnej firmy, ale warto zainwestować w takiego innowacyjnego pomocnika lub też pomocnika w systemie online.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.