Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli.

Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przedsiębiorcza nie zraża się takim kłopotem, ale szuka innych, alternatywnych szans.

Takie są na przykład dotacje Unii z Europejskiej. Gdy złożymy w odpowiednim terminie wszystkie dokumenty aplikacyjne, pozostaje nam tylko czekać na odpowiedź. Nasza aplikacja musi zostać poddana odpowiedniej ocenie merytorycznej.

Na początku sprawdza się treść przesłanego projektu oraz określa się, czy jest on zgodny z programem, z jakiego autor planu chce otrzymać dotacje. Później ma miejsce określenie, czy projekt ma szanse powodzenia, czy jest wykonalny. Ostatni etap to sprawdzenie zgodności poszczególnych punktów projektu z wymogami teoretycznymi i merytorycznymi danego programu. Jeśli nasz projekt przejdzie przez wszystkie te etapy pomyślnie możemy spodziewać się pozytywnie rozpatrzonego wniosku o dotacje.

Czasem po prostu marzy nam się rozszerzenie działalności naszej placówki, wprowadzenie na rynek nowej marki, produktu czy usługi. Na to wszystko potrzebne są jednak pieniądze, a nie zawsze wiemy, skąd je wziąć. Wyjściem jest oczywiście kredyt, ale zazwyczaj posiadamy już jakieś pożyczki lub boimy się spłacania rat albo po prostu bank nie chce nam dać odpowiednio wysokiego kredytu. Często zajmuje to nieco czasu, ale wiadomo, że bez wysiłku niczego się nie osiągnie. Praktycznie nie jest to jednak takie trudne, wystarczy skompletować całą dokumentację aplikacyjną. Jeśli jednak nie czujemy się pewni w takiej papierkowej pracy możemy poprosić kogoś zaufanego o pomoc. Możemy zyskać naprawdę wiele dzięki otrzymaniu tych pieniędzy. Kluczem do sukcesu jest dobry pomysł i ciekawy biznesplan.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze