Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli.

Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przedsiębiorcza nie zraża się takim kłopotem, ale szuka innych, alternatywnych szans.

Takie są na przykład dotacje Unii z Europejskiej. Gdy złożymy w odpowiednim terminie wszystkie dokumenty aplikacyjne, pozostaje nam tylko czekać na odpowiedź. Nasza aplikacja musi zostać poddana odpowiedniej ocenie merytorycznej.

Na początku sprawdza się treść przesłanego projektu oraz określa się, czy jest on zgodny z programem, z jakiego autor planu chce otrzymać dotacje. Później ma miejsce określenie, czy projekt ma szanse powodzenia, czy jest wykonalny. Ostatni etap to sprawdzenie zgodności poszczególnych punktów projektu z wymogami teoretycznymi i merytorycznymi danego programu. Jeśli nasz projekt przejdzie przez wszystkie te etapy pomyślnie możemy spodziewać się pozytywnie rozpatrzonego wniosku o dotacje.

Czasem po prostu marzy nam się rozszerzenie działalności naszej placówki, wprowadzenie na rynek nowej marki, produktu czy usługi. Na to wszystko potrzebne są jednak pieniądze, a nie zawsze wiemy, skąd je wziąć. Wyjściem jest oczywiście kredyt, ale zazwyczaj posiadamy już jakieś pożyczki lub boimy się spłacania rat albo po prostu bank nie chce nam dać odpowiednio wysokiego kredytu. Często zajmuje to nieco czasu, ale wiadomo, że bez wysiłku niczego się nie osiągnie. Praktycznie nie jest to jednak takie trudne, wystarczy skompletować całą dokumentację aplikacyjną. Jeśli jednak nie czujemy się pewni w takiej papierkowej pracy możemy poprosić kogoś zaufanego o pomoc. Możemy zyskać naprawdę wiele dzięki otrzymaniu tych pieniędzy. Kluczem do sukcesu jest dobry pomysł i ciekawy biznesplan.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Etat czy własna firma?

Wiele osób ma dylemat: praca na etacie czy własna firma? Każda z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Praca w firmie na etacie na pewno jest wyjściem bezpiecznym, to stabilna praca, zwłaszcza na umowę o pracę na czas nieokreś