Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli.

Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przedsiębiorcza nie zraża się takim kłopotem, ale szuka innych, alternatywnych szans.

Takie są na przykład dotacje Unii z Europejskiej. Gdy złożymy w odpowiednim terminie wszystkie dokumenty aplikacyjne, pozostaje nam tylko czekać na odpowiedź. Nasza aplikacja musi zostać poddana odpowiedniej ocenie merytorycznej.

Na początku sprawdza się treść przesłanego projektu oraz określa się, czy jest on zgodny z programem, z jakiego autor planu chce otrzymać dotacje. Później ma miejsce określenie, czy projekt ma szanse powodzenia, czy jest wykonalny. Ostatni etap to sprawdzenie zgodności poszczególnych punktów projektu z wymogami teoretycznymi i merytorycznymi danego programu. Jeśli nasz projekt przejdzie przez wszystkie te etapy pomyślnie możemy spodziewać się pozytywnie rozpatrzonego wniosku o dotacje.

Czasem po prostu marzy nam się rozszerzenie działalności naszej placówki, wprowadzenie na rynek nowej marki, produktu czy usługi. Na to wszystko potrzebne są jednak pieniądze, a nie zawsze wiemy, skąd je wziąć. Wyjściem jest oczywiście kredyt, ale zazwyczaj posiadamy już jakieś pożyczki lub boimy się spłacania rat albo po prostu bank nie chce nam dać odpowiednio wysokiego kredytu. Często zajmuje to nieco czasu, ale wiadomo, że bez wysiłku niczego się nie osiągnie. Praktycznie nie jest to jednak takie trudne, wystarczy skompletować całą dokumentację aplikacyjną. Jeśli jednak nie czujemy się pewni w takiej papierkowej pracy możemy poprosić kogoś zaufanego o pomoc. Możemy zyskać naprawdę wiele dzięki otrzymaniu tych pieniędzy. Kluczem do sukcesu jest dobry pomysł i ciekawy biznesplan.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Etat czy własna firma?

Wiele osób ma dylemat: praca na etacie czy własna firma? Każda z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Praca w firmie na etacie na pewno jest wyjściem bezpiecznym, to stabilna praca, zwłaszcza na umowę o pracę na czas nieokreś