Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Szybka płatność przez Internet

Za każdym razem kiedy załatwiamy jakiekolwiek interesy, zależy nam na tym, aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie, ponieważ nasz czas to także nasze pieniądze. Dlatego coraz chętniej korzystamy z takich rozwiązań, jak załatwianie interesów przez Internet.

Nie tylko wybieramy tam produkty oraz usługi, które chcielibyśmy zakupić, ale także poprzez przelewy internetowe płacimy oraz otrzymujemy elektroniczne faktury. Wszystkie te rozwiązania usprawniają nasz biznes. Szybka płatność przeprowadzana przez Internet oznacza również, że osoba sprzedająca szybciej otrzymuje na swoje konto pieniądze i wcześniej wysyła towar pocztą czy kurierem.

Jak widać jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Wszystko przebiega szybciej, sprawniej, a używane środki są tańsze. Elektroniczny biznes jest więc naszą przyszłością, wypierającą jeszcze używane, dawne rozwiązania i sposoby na załatwianie interesów na odległość. Jednak zdarza się tak, że niektórzy po prostu potrzebują, aby załatwiać swoje interesy z ludźmi sam na sam, a nie jedynie za pośrednictwem Internetu. Jednak wciąż widać, jak nowe technologie wkraczają w nasze codzienne życie i zmieniają nasze przyzwyczajenia.

Kiedyś było nie do pomyślenia, aby płacić za pośrednictwem plastikowej karty, a co dopiero płacić poprzez Internet. Tak samo teraz w każdym nowym laptopie, normalne jest, że montuje się kamerę internetową oraz mikrofon, ponieważ wiadomo, że ludzie często rozmawiają prywatnie poprzez Internet wykorzystując wideo rozmowy, a także często przeprowadzają rozmowy biznesowe czy organizują spotkania z pracownikami. Mamy wtedy możliwość jednoczesnej rozmowy oraz widzenia siebie nawzajem, nawet jeśli każdy uczestnik konferencji jest w zupełnie innym miejscu na świecie. W takich przypadkach jest to niezwykle wygodne, daje nam oszczędność czasu oraz pieniędzy, ponieważ takie jedno połączenie internetowe z pewnością mniej będzie nas kosztowało niż gdybyśmy do każdej osoby dzwonili oddzielnie, po czym znów trzeba by było powtórzyć telefony, aby przekazać wiadomości uzyskane przy każdej z przeprowadzonych konwersacji.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.