Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Szybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC

Korzystne ubezpieczenie OCSzybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC. Obecnie istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które mają bardzo rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę. Proponują one m. in. ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia mieszkaniowe, a także ubezpieczenia turystyczne.

Jednym z najbardziej popularnych jest ubezpieczenie OC. Wynika to z faktu, że jest ono obowiązkowe dla posiadaczy pojazdu, których liczba jest już ogromna i stale wzrasta.

Stają oni często przed dylematem, w której firmie ubezpieczyć samochód. Ułatwić im ten wybór może kalkulator ubezpieczeń OC, dzięki któremu nie trzeba wczytywać się w oferty towarzystw ubezpieczeniowych, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.

Kalkulator ubezpieczeń OC

Kalkulator ubezpieczeń OC jest narzędziem, które służy do obliczania wysokości składki i możliwych wariantów ubezpieczenia poprzez wprowadzenie danych w odpowiednie rubryki. Należy podać informacje dotyczące pojazdu, właściciela i użytkowników samochodu oraz odnoszące się do wcześniejszego ubezpieczenia kierowcy. Zazwyczaj do kalkulatora trzeba wpisać m. in.: markę i model pojazdu, jego pochodzenie, rok produkcji, datę pierwszej rejestracji, liczbę miejsc, aktualny przebieg samochodu, swój wiek, datę wydania prawo jazdy, miejsce zamieszkania czy przysługujące zniżki.

Kalkulator może oczywiście pytać o jeszcze inne dane niż te wymienione powyżej. Kalkulator ubezpieczeń OC można znaleźć na stronach internetowych towarzystw ubezpieczeniowych, a także pośredników ubezpieczeniowych oferujących automatyczne porównanie wielu ofert różnych firm. Główną jego zaletą jest to, że dzięki niemu można w szybki i łatwy sposób poznać ofertę konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych, która jest dostosowana do warunków i kryteriów, które spełnia dany samochód oraz jego właściciel. Kolejnym atutem jest fakt, że można zakupić ubezpieczenie za pośrednictwem strony internetowej. Poza tym, często jego kwota jest niższa niż przy tradycyjnym zakupie u agenta ubezpieczeniowego.

Kalkulatory ubezpieczeń OC stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są łatwe i wygodne w obsłudze oraz pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim można poznać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych nie wychodząc z domu i wybrać najatrakcyjniejszą spośród nich.

 
Charakterystyka ubezpieczeń dobrowolnych

Ubezpieczenie dobrowolneW Polsce istnieje przymus ubezpieczenia zdrowotnego, które wykorzystujemy podczas wizyty u lekarza, w czasie choroby, pobytu w szpitalu czy nieszczęśliwego wypadku. Ono chroni nas

Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade

Jak wybrać tanie ubezpieczenie OC?

Jeżeli mamy samochód, to oczywiste jest, że raz w roku musimy wykupić polisę. Często zastanawiamy się, właśnie wtedy, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC. Najlepszym wyborem będzie porównanie ze sobą ofert towarzystw ubezpie