Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Szybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC

Korzystne ubezpieczenie OCSzybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC. Obecnie istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które mają bardzo rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę. Proponują one m. in. ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia mieszkaniowe, a także ubezpieczenia turystyczne.

Jednym z najbardziej popularnych jest ubezpieczenie OC. Wynika to z faktu, że jest ono obowiązkowe dla posiadaczy pojazdu, których liczba jest już ogromna i stale wzrasta.

Stają oni często przed dylematem, w której firmie ubezpieczyć samochód. Ułatwić im ten wybór może kalkulator ubezpieczeń OC, dzięki któremu nie trzeba wczytywać się w oferty towarzystw ubezpieczeniowych, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.

Kalkulator ubezpieczeń OC

Kalkulator ubezpieczeń OC jest narzędziem, które służy do obliczania wysokości składki i możliwych wariantów ubezpieczenia poprzez wprowadzenie danych w odpowiednie rubryki. Należy podać informacje dotyczące pojazdu, właściciela i użytkowników samochodu oraz odnoszące się do wcześniejszego ubezpieczenia kierowcy. Zazwyczaj do kalkulatora trzeba wpisać m. in.: markę i model pojazdu, jego pochodzenie, rok produkcji, datę pierwszej rejestracji, liczbę miejsc, aktualny przebieg samochodu, swój wiek, datę wydania prawo jazdy, miejsce zamieszkania czy przysługujące zniżki.

Kalkulator może oczywiście pytać o jeszcze inne dane niż te wymienione powyżej. Kalkulator ubezpieczeń OC można znaleźć na stronach internetowych towarzystw ubezpieczeniowych, a także pośredników ubezpieczeniowych oferujących automatyczne porównanie wielu ofert różnych firm. Główną jego zaletą jest to, że dzięki niemu można w szybki i łatwy sposób poznać ofertę konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych, która jest dostosowana do warunków i kryteriów, które spełnia dany samochód oraz jego właściciel. Kolejnym atutem jest fakt, że można zakupić ubezpieczenie za pośrednictwem strony internetowej. Poza tym, często jego kwota jest niższa niż przy tradycyjnym zakupie u agenta ubezpieczeniowego.

Kalkulatory ubezpieczeń OC stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są łatwe i wygodne w obsłudze oraz pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim można poznać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych nie wychodząc z domu i wybrać najatrakcyjniejszą spośród nich.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade