Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Szybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC

Korzystne ubezpieczenie OCSzybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC. Obecnie istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które mają bardzo rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę. Proponują one m. in. ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia mieszkaniowe, a także ubezpieczenia turystyczne.

Jednym z najbardziej popularnych jest ubezpieczenie OC. Wynika to z faktu, że jest ono obowiązkowe dla posiadaczy pojazdu, których liczba jest już ogromna i stale wzrasta.

Stają oni często przed dylematem, w której firmie ubezpieczyć samochód. Ułatwić im ten wybór może kalkulator ubezpieczeń OC, dzięki któremu nie trzeba wczytywać się w oferty towarzystw ubezpieczeniowych, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.

Kalkulator ubezpieczeń OC

Kalkulator ubezpieczeń OC jest narzędziem, które służy do obliczania wysokości składki i możliwych wariantów ubezpieczenia poprzez wprowadzenie danych w odpowiednie rubryki. Należy podać informacje dotyczące pojazdu, właściciela i użytkowników samochodu oraz odnoszące się do wcześniejszego ubezpieczenia kierowcy. Zazwyczaj do kalkulatora trzeba wpisać m. in.: markę i model pojazdu, jego pochodzenie, rok produkcji, datę pierwszej rejestracji, liczbę miejsc, aktualny przebieg samochodu, swój wiek, datę wydania prawo jazdy, miejsce zamieszkania czy przysługujące zniżki.

Kalkulator może oczywiście pytać o jeszcze inne dane niż te wymienione powyżej. Kalkulator ubezpieczeń OC można znaleźć na stronach internetowych towarzystw ubezpieczeniowych, a także pośredników ubezpieczeniowych oferujących automatyczne porównanie wielu ofert różnych firm. Główną jego zaletą jest to, że dzięki niemu można w szybki i łatwy sposób poznać ofertę konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych, która jest dostosowana do warunków i kryteriów, które spełnia dany samochód oraz jego właściciel. Kolejnym atutem jest fakt, że można zakupić ubezpieczenie za pośrednictwem strony internetowej. Poza tym, często jego kwota jest niższa niż przy tradycyjnym zakupie u agenta ubezpieczeniowego.

Kalkulatory ubezpieczeń OC stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są łatwe i wygodne w obsłudze oraz pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim można poznać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych nie wychodząc z domu i wybrać najatrakcyjniejszą spośród nich.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade

Jak wybrać tanie ubezpieczenie OC?

Jeżeli mamy samochód, to oczywiste jest, że raz w roku musimy wykupić polisę. Często zastanawiamy się, właśnie wtedy, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC. Najlepszym wyborem będzie porównanie ze sobą ofert towarzystw ubezpie

Przezorny turysta zawsze ubezpieczony

Ubezpieczenie turystyczneWybierasz się na długo wyczekiwany wypoczynek i chcesz zabezpieczyć się zawczasu przed możliwymi zdarzeniami na terenie innego kraju? Oprócz hotelu i harmonogramu wycieczek, na wszelki wypadek warto zadbać też o kilka f