Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Ubezpiecz siebie i swój samochód - ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OCObowiązkowe, ale również bardzo nielubiane przez kierowców, którzy twierdzą, że to kolejne obligatoryjne zobowiązanie na rzecz państwa.

Ubezpieczenie OC pojazdów to jedno z tych ubezpieczeń, które warto mieć, choćby dlatego, że za jego brak można dostać mandat.

Ubezpieczenie komunikacyjne OC samochodów to każdego roku znaczne obciążenie domowego budżetu. Kierowcy, którzy prowadzą samochody i nie mają żadnych kolizji czy stłuczek, mogą liczyć na procentowe zniżki z tego tytułu, jednak samo ubezpieczenie to koszt kilkuset złotych rocznie. Tanie ubezpieczenia OC, oferowane najczęściej jako ubezpieczenia typu direct, które można kupić bezpośrednio na stronie internetowej ubezpieczyciela, bywają równie skuteczne jak ubezpieczenie wykupione u agenta.

Zakres ubezpieczenia OC

Najczęściej w ramach OC można liczyć na ściśle określony zakres usług. W ramach ubezpieczenia w przypadku zajścia zdarzenia, czyli wypadku lub stłuczki, to ubezpieczyciel przejmuje koszty naprawy, jeśli osoba ubezpieczona była sprawcą takiego zdarzenia. Ubezpieczony jednocześnie traci swoje ulgi z tytułu ubezpieczenia, ale z drugiej strony sam nie ponosi dodatkowych kosztów, przeznaczonych na naprawę zniszczonego pojazdu.

Co ciekawe pojawiają się już ubezpieczenia, w których bez względu na wykupione OC naprawą pojazdu zajmuje się określony ubezpieczyciel, także wtedy, gdy sprawca kolizji ma wykupioną polisę OC u innego ubezpieczyciela. W tym przypadku ułatwia to rozliczenia napraw, natomiast towarzystwa ubezpieczeniowe dokonują rozliczeń napraw i zgłoszeń roszczenia między sobą.

Dodatkowe opcje

Tanie ubezpieczenia OC oprócz kosztów naprawy, możliwości skorzystania z holowania czy wsparcia typu assistance, oferują także dodatkowe rozwiązania, które potrafią ułatwić życie niejednemu kierowcy. W niektórych pakietach ubezpieczyciel zamieścił możliwość umówienia wsparcia technicznego, gdy samochód się zepsuje w trasie. Czasem takie assistance to także możliwość wymiany opon czy naprawienie drobnych usterek bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Jako opcję dodatkową do polisy OC można także dokupić ubezpieczenie szyby, co przydaje się zwłaszcza osobom, które dużo podróżują. Równie często kierowcy dokupują ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zwane powszechnie NNW oraz ubezpieczenie ochrony prawnej, przydatne zwłaszcza podczas podróży zagranicznych.

Autor: www.top3.pl.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade