Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Ubezpieczenia dla właścicieli firm

Ubezpieczenia dla osób prowadzących działalność gospodarczą, to nie tylko polisy, które chronią majątek firmy przez pożarem, kradzieżą czy zniszczeniem. Oczywiście takie polisy są warte uwagi, trzeba jednak stwierdzić, że równie istotne są polisy, które mogą być przydatne w trakcie działalności firmy - szczególnie usługowej.

Ubezpieczenie od negatywnych skutków świadczenia usług, to polisa stosunkowo nieznana - często jednak okazuje się, że jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem. Zabezpiecza firmę przed kosztami, które mogą się pojawić w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Jakich?

Przykładów jest wiele - źle naprawiony samochód i straty finansowe spowodowane niemożliwością dotarcia w określone miejsce, zniszczona podczas czyszczenia chemicznego odzież, uszkodzony podczas prania dywan to tylko kilka przykładów rzeczy, które mogą się zdarzyć. Klient płacący za usługę z pewnością będzie dochodził roszczeń za wszystkie straty związane ze świadczeniem usługi przez firmę. Prowadząc firmę nie warto narażać się na takie sytuacje.

Ubezpieczenie tego rodzaju pozwala zminimalizować straty powstałe w takich sytuacjach - warto więc w trosce o swoja firmę podjąć decyzje o podpisaniu takiej polisy.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI

Jakie cechy wzbudzają społeczną sympatię?

Obserwując swoich znajomych bardzo często dostrzegamy, że są osoby, które wzbudzają powszechną sympatię i w pewien trudny do wytłumaczenia sposób przyciągają do siebie ludzi. Na drugim biegunie z kolei znajdują się osoby, które nie są lubiane i łatwo można zauważyć, że są

Analiza przyczyn kryzysu

W niniejszym artykule chciałbym poruszyć jakże gorący temat kryzysu ekonomicznego, a dokładniej pragnę wyeksponować pewną jego przyczynę. A mianowicie coś co można nazwać kołem wyborczym. Jest to zjawisko długofalowe, które można bardzo łatwo zaobserwować w demokratycznych