Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Ubezpieczenia dla właścicieli firm

Ubezpieczenia dla osób prowadzących działalność gospodarczą, to nie tylko polisy, które chronią majątek firmy przez pożarem, kradzieżą czy zniszczeniem. Oczywiście takie polisy są warte uwagi, trzeba jednak stwierdzić, że równie istotne są polisy, które mogą być przydatne w trakcie działalności firmy - szczególnie usługowej.

Ubezpieczenie od negatywnych skutków świadczenia usług, to polisa stosunkowo nieznana - często jednak okazuje się, że jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem. Zabezpiecza firmę przed kosztami, które mogą się pojawić w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Jakich?

Przykładów jest wiele - źle naprawiony samochód i straty finansowe spowodowane niemożliwością dotarcia w określone miejsce, zniszczona podczas czyszczenia chemicznego odzież, uszkodzony podczas prania dywan to tylko kilka przykładów rzeczy, które mogą się zdarzyć. Klient płacący za usługę z pewnością będzie dochodził roszczeń za wszystkie straty związane ze świadczeniem usługi przez firmę. Prowadząc firmę nie warto narażać się na takie sytuacje.

Ubezpieczenie tego rodzaju pozwala zminimalizować straty powstałe w takich sytuacjach - warto więc w trosce o swoja firmę podjąć decyzje o podpisaniu takiej polisy.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI

Jakie cechy wzbudzają społeczną sympatię?

Obserwując swoich znajomych bardzo często dostrzegamy, że są osoby, które wzbudzają powszechną sympatię i w pewien trudny do wytłumaczenia sposób przyciągają do siebie ludzi. Na drugim biegunie z kolei znajdują się osoby, które nie są lubiane i łatwo można zauważyć, że są

Analiza przyczyn kryzysu

W niniejszym artykule chciałbym poruszyć jakże gorący temat kryzysu ekonomicznego, a dokładniej pragnę wyeksponować pewną jego przyczynę. A mianowicie coś co można nazwać kołem wyborczym. Jest to zjawisko długofalowe, które można bardzo łatwo zaobserwować w demokratycznych