Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność zatrudnienia pracownika na umowę o pracę to obecnie właściciela firmy duży koszt finansowy, w związku z tym pracodawcy wdrażają zmniejszenie zobowiązań, zatem realizują zatrudnienie pracownika na wyżej wymienione umowy, co pozwala im oszczędzić na kosztach ZUS.

Dla właściciela przedsiębiorstwa to znakomite wyjście, za to dla pracownika wręcz przeciwnie. Przyczyna jest dość prosta, przy zatrudnieniu na na powyższe umowy, nie gromadzone są dla takiego pracownika składki rentowe i emerytalne i na koncie osoby zatrudnionej nie są gromadzone jakiekolwiek fundusze rentowe i emerytalne.

Zatrudniający w związku z ubezpieczeniem zdrowotnym znaleźli rozwiązanie i tego problemu i dość często osobom zatrudnionym na umowę o dzieło lub zlecenie jest opłacane ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli właściciel nie pozwoli na takie rozwiązanie osoba pracująca jednak nie ma takiego ubezpieczenia.

Nie posiadając umowy o pracę nie posiada się tym samym możliwości otrzymania kredytu bankowego, przez co nie ma opcji dostać jakiegokolwiek kredytu bankowego. Szukając zatem zatrudnienia trzeba poszukiwać przedsiębiorstwa, które dokona zatrudnienia pracowników na standardową umowę o pracę, gdyż to jest dla nas najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są