Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Umowy o pracę, a umowy o dzieło i zlecenie

Umowa-zlecenieStale gdy staramy się o pracę słyszymy, że praca będzie, ale na tzw. zlecenie lub zatrudnienie może być na podstawie umowy o dzieło.

Wartość zatrudnienia pracownika na podstawie umowy o pracę to w obecnej dobie zatrudniającego niemały wydatek finansowy, toteż przedsiębiorcy wykonują optymalizację kosztów, czyli dokonują zatrudnienia etatowca na wyżej wymienione umowy, co pozwala im na oszczędzanie na na składkach ZUS.

Dla właściciela firmy to bardzo korzystne wyjście, lecz dla pracownika nie. Przyczyna jest dość prosta, przy zatrudnieniu na taką umowę, nie odprowadzane są dla pracownika składki emerytalne zatem na koncie zatrudnionego nie odkładają się jakiekolwiek środki rentowe i emerytalne.

Właściciele firm z punktu widzenia ubezpieczenia zdrowotnego znaleźli wyjście dotyczące tego obszaru i zwykle osobom pracującym na umowę o dzieło lub zlecenie jest pobierane ubezpieczenie grupowe. Jeśli jednak szef nie pozwoli na takie rozwiązanie zatrudniony jednak nie ma tego ubezpieczenia.

Nie posiadając umowy o pracę nie posiada się tym samym zdolności otrzymania kredytu bankowego, przez co nie możemy dostać jakiegokolwiek kredytu bankowego. Ubiegając się zatem o możliwość zatrudnienia powinno się poszukiwać przedsiębiorstwa, które zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę, ponieważ to jest najbardziej korzystna opcja.

 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó