Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Umowy o pracę, a umowy o dzieło i zlecenie

Umowa-zlecenieStale gdy staramy się o pracę słyszymy, że praca będzie, ale na tzw. zlecenie lub zatrudnienie może być na podstawie umowy o dzieło.

Wartość zatrudnienia pracownika na podstawie umowy o pracę to w obecnej dobie zatrudniającego niemały wydatek finansowy, toteż przedsiębiorcy wykonują optymalizację kosztów, czyli dokonują zatrudnienia etatowca na wyżej wymienione umowy, co pozwala im na oszczędzanie na na składkach ZUS.

Dla właściciela firmy to bardzo korzystne wyjście, lecz dla pracownika nie. Przyczyna jest dość prosta, przy zatrudnieniu na taką umowę, nie odprowadzane są dla pracownika składki emerytalne zatem na koncie zatrudnionego nie odkładają się jakiekolwiek środki rentowe i emerytalne.

Właściciele firm z punktu widzenia ubezpieczenia zdrowotnego znaleźli wyjście dotyczące tego obszaru i zwykle osobom pracującym na umowę o dzieło lub zlecenie jest pobierane ubezpieczenie grupowe. Jeśli jednak szef nie pozwoli na takie rozwiązanie zatrudniony jednak nie ma tego ubezpieczenia.

Nie posiadając umowy o pracę nie posiada się tym samym zdolności otrzymania kredytu bankowego, przez co nie możemy dostać jakiegokolwiek kredytu bankowego. Ubiegając się zatem o możliwość zatrudnienia powinno się poszukiwać przedsiębiorstwa, które zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę, ponieważ to jest najbardziej korzystna opcja.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint