Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Usługi biura rachunkowego

Czym zajmuje się i jakie prace wykonuje biuro rachunkowe? Jak wskazuje nazwa takiego biura, pracownicy w nim zatrudnieni trudnią się rachunkami. Jakiego rodzaju są to rachunki? Czego dotyczą te wyliczenia? Czy potrzebna jest osobna firma na to by je wykonywać?

Rachunki, jakimi zajmują się firmy świadczące usługi rachunkowe, dotyczą wszelkiego rodzaju finansów. Wyobraźmy sobie, że każda firma zatrudniająca choćby kilku pracowników, musi co miesiąc wypłacać im wynagrodzenia. Wysokość wynagrodzeń nie bierze się z sufitu. Aby je wyliczyć trzeba dokładnie znać zasady ich wyliczania. Księgowość zajmuje się zatem listami płac dla różnych przedsiębiorstw. Ale listy płac to nie wszystko.

Od każdej wypłaty trzeba wyliczyć wysokość składek odprowadzanych do różnych źródeł. Biuro rachunkowe służy obsługą finansową innym firmom. Obsługa ta polega między innymi na wyliczaniu obciążeń, jakie ponoszą ich pracownicy na rzecz urzędu skarbowego, służby zdrowia i zakładu ubezpieczeń społecznych. Z usług takich biur korzystają firmy, którym nie opłaca się uruchamianie własnego działu księgowości i zatrudnianie w nim kolejnych pracowników, którym trzeba zapłacić za wykonywaną pracę.

Nowoczesne biura rachunkowe obok księgowania obecnie oferują nam wykonywanie księgowości i profesjonalnych analiz finansowych. Takie biura dodatkowo oferują nam kompleksowe doradztwo, czyli porady w sprawie prowadzenia firmy, doradzanie w sprawach źródeł pozyskania finansów na nowe przedsięwzięcia. Takie kompleksowe wsparcie i doradztwo jest bardzo pomocne dla wielu firm, zarówno tych nowych jak i mających już pewne doświadczenie na rynku. Biuro rachunkowe może przygotować również dla nas profesjonalny biznesplan. Oprócz wspierania działu finansowego nowoczesne biuro księgowe zajmuje się także kompleksową obsługa działu księgowego jak i działu kadr i płac. Dzięki temu firmy jak i jednoosobowe podmioty gospodarcze mogą liczyć na pełen profesjonalizm i pomoc w różnym zakresie.

 
Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji