Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Usługi biura rachunkowego

Czym zajmuje się i jakie prace wykonuje biuro rachunkowe? Jak wskazuje nazwa takiego biura, pracownicy w nim zatrudnieni trudnią się rachunkami. Jakiego rodzaju są to rachunki? Czego dotyczą te wyliczenia? Czy potrzebna jest osobna firma na to by je wykonywać?

Rachunki, jakimi zajmują się firmy świadczące usługi rachunkowe, dotyczą wszelkiego rodzaju finansów. Wyobraźmy sobie, że każda firma zatrudniająca choćby kilku pracowników, musi co miesiąc wypłacać im wynagrodzenia. Wysokość wynagrodzeń nie bierze się z sufitu. Aby je wyliczyć trzeba dokładnie znać zasady ich wyliczania. Księgowość zajmuje się zatem listami płac dla różnych przedsiębiorstw. Ale listy płac to nie wszystko.

Od każdej wypłaty trzeba wyliczyć wysokość składek odprowadzanych do różnych źródeł. Biuro rachunkowe służy obsługą finansową innym firmom. Obsługa ta polega między innymi na wyliczaniu obciążeń, jakie ponoszą ich pracownicy na rzecz urzędu skarbowego, służby zdrowia i zakładu ubezpieczeń społecznych. Z usług takich biur korzystają firmy, którym nie opłaca się uruchamianie własnego działu księgowości i zatrudnianie w nim kolejnych pracowników, którym trzeba zapłacić za wykonywaną pracę.

Nowoczesne biura rachunkowe obok księgowania obecnie oferują nam wykonywanie księgowości i profesjonalnych analiz finansowych. Takie biura dodatkowo oferują nam kompleksowe doradztwo, czyli porady w sprawie prowadzenia firmy, doradzanie w sprawach źródeł pozyskania finansów na nowe przedsięwzięcia. Takie kompleksowe wsparcie i doradztwo jest bardzo pomocne dla wielu firm, zarówno tych nowych jak i mających już pewne doświadczenie na rynku. Biuro rachunkowe może przygotować również dla nas profesjonalny biznesplan. Oprócz wspierania działu finansowego nowoczesne biuro księgowe zajmuje się także kompleksową obsługa działu księgowego jak i działu kadr i płac. Dzięki temu firmy jak i jednoosobowe podmioty gospodarcze mogą liczyć na pełen profesjonalizm i pomoc w różnym zakresie.

 
Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji

Propozycja biura wirtualnego

Właściciele wielu firm poszukują szybkich i nowoczesnych sposobów na pozyskanie jak największych oszczędności. Kosztuje bowiem wszystko: wynajęcie biura, urządzenie go, zatrudnienie pracowników. Jak tu jednak oszczędzić n

Ekspansja usługi w dziedzinie przekazu informacji

Dość trudno jest przedstawić sobie funkcjonowanie współczesnego życia pozbawionego możliwości przekazywania informacji. Teleinformatyka jest działem komunikacji, który posiada w sobie przekazywanie na różne odległości różnorakich danych za pośrednictwem poczty, radia i