Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Usługi skupu samochodowego

Skup samochodów to nowoczesna firma, która zajmuje się szybkim i sprawnym odkupem aut za gotówkę. Korzystanie z usług takich przedsiębiorstw ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy zaoszczędzić czas na szukaniu kupca, czyli osoby chętniej do odkupienia naszego auta.

W skupie nie ma takich problemów. Firmy są zainteresowane wszelkimi samochodami osobowymi, zarówno prawie nowymi jak i tymi po stłuczkach, samochodami powypadkowymi, poleasingowymi czy autami uszkodzonymi i niesprawnymi. Po takie samochody skup zgłasza się z własnym transportem.

Wielu klientów obawia się, że za taki transport będzie musiało dodatkowo zapłacić. Nic bardziej mylnego. Za tą usługę klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, więc ta oferta jest dla właścicieli niesprawnych samochodów jeszcze bardziej atrakcyjna. Kolejną zaletą sprzedawania auta w skupie jest możliwość otrzymania gotówki od razu. Wielokrotnie pieniądze są nam natychmiast potrzebne. Dzięki odkupowi samochodów na gotówkę nie musimy już na nic czekać. Mimo to wielu klientów i tak decyduje się na przelew bankowy, ponieważ obawiają się wracać do domu z tak dużą sumą pieniędzy.

Z tym właśnie wiąże się trzecia zaleta korzystania z usług skupu samochodów. A takiej firmie zawsze otrzymujemy najwyższą możliwą kwotę za samochód, nawet ten po wypadku i uszkodzony. Nie musimy już negocjować z pracownikiem komisu, klientem. Pracownicy skupu realnie ocenią stan samochodu, na nasze życzenie skonsultują się również z rzeczoznawcą czy mechanikiem.

Ponadto, skupy samochodów do minimum ograniczają wszelkie formalności, związane z odkupem samochodu od klienta. Podpisywana jest jedynie umowa kupna i sprzedaży, co znacznie skraca czas całej transakcji, ale wszystko nadal odbywa się zgodnie z prawem. Te wszystkie wyżej wymienione zalety sprawiają, że z usług skupów samochodów korzysta coraz większa liczba klientów. Są to zarówno osoby prywatne, jak i firmy, głównie korporacje taksówkarskie, wypożyczalnie samochodów osobowych jak również firmy windykacyjne.

 
Co trzeba skontrolować przy zakupie samochodu?

Diagnostyka autaKupienie dla młodzieńca samochodu osobowego powinno być dogłębnie rozmyślone szczególnie w przypadku gdy samochód osobowy bywa nabyty od innego użytkownika. Trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy.

Komis aut

Sprzedaż za pośrednictwem komisu to bardzo popularna metoda. Szczególnie polecana, jeżeli na zbyciu mamy jakiś samochód. Jak każda forma sprzedaży, tak i ten skup auta ma swoje plusy i minusy, nad którym warto się zastanowić. Oto

Sprzedaż auta w skupie

Skup aut za gotówkę jest profesjonalną firmą, która zajmuje się ułatwianiem wielu transakcji kupna i sprzedaży samochodu. Klient zgłasza się do skupu i deklaruje chęć sprzedania swojego pojazdu. Pracownik prosi go o podanie najwa

Skup, sprzedaż samochodów

Skup samochodów zajmuje się kupowaniem aut od klientów indywidualnych, ale również od firm. Współpracuje między innymi z firmami transportowymi, biurami podróży czy korporacjami taksówkarskimi. Wielu klientów to jednak również os