Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Usługi wideofilmowania

Usługi wideofilmowaniaOglądając film zazwyczaj skupiamy się na opowiadanej historii, na losach bohaterów, nie myślimy o tych ludziach, którzy pracowali po drugiej stronie kamery. Jest ich tam jednak niemało. Najważniejszą osoba na planie filmowym jest oczywiście reżyser, który wszystko nadzoruje.

Znajdują się tam również spece od oświetlenia, dźwięku, operatorzy kamery, oraz osoby odpowiedzialne za wygląd aktorów: charakteryzatorki, wizażystki, kostiumolog czy osoba zajmująca się cateringiem.

Nie wszyscy biorą bezpośredni udział w produkcji filmu, ale ich praca mniej lub bardziej przyczynia się do osiągnięcia ostatecznego efektu. Gdy zdjęcia są już wykonane za produkcję filmu odpowiedzialna jest inna grupa ludzi, a mianowicie specjaliści od montażu.

Starają się oni, by praca reżysera, aktorów i kamerzystów stała się spójnym i zachwycającym dziełem. Dzięki ich pracy poszczególne kadry stanowią części spójnej całości: wspaniałego filmu, nad którym pracował cały sztab ludzi. Dodatkowo zajmują się oni również podkładaniem dialogów czy dodawaniem muzyki do poszczególnych scen, jeśli tego wymagają.

 
Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji