Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
W jaki sposób można finansować swoją działalność gospodarczą?

finansowanie swojej działalności gospodarczejOsoby rozpoczynające swoją działalność mogą przede wszystkim wykorzystać kredyt dla nowych firm. Jest to oferta wielu banków oraz instytucji pozabankowych, w których można też znaleźć wiele ciekawych dofinansowań na przykład dla rolników, którzy prowadzą przedsiębiorstwa typowo rolne.

W każdym przypadku trzeba jednak zapoznać się z konkretnymi warunkami dostępu do kredytów. Kredyt dla firm, które rozpoczęły działalność, może być dostępny na przykład dopiero po pewnym czasie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Banki muszą mieć bowiem pewność, że firma nie splajtuje w kolejnych miesiącach działalności, ponieważ wówczas mogą pojawić się poważne problemy dotyczące regularnej spłaty zadłużenia. Takie finansowanie przedsiębiorstw może więc być zastrzeżone jedynie dla firm, które na przykład mają za sobą już ponad rok działalności i mogą to udokumentować odpowiednimi zaświadczeniami.

Kredyty dla firm posiadają także wiele wariantów, dlatego praktycznie wszystkie rodzaje działalności mogą liczyć na jakąś formę dofinansowania. Wiele zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej firmy. Dlatego nastawiając się na kredyt warto dokładniej przeanalizować miesięczne przychody oraz to, na co wydawane są pieniądze. Banki nie są w stanie także udzielać kredytów na dowolne cele, chociaż i od tej reguły też można spotkać wyjątki.

Większe szanse jednak kredytobiorcy mogą mieć na uzyskanie kredytu w banku w momencie, kiedy posiadają naprawdę bardzo duże przychody i znajdą taką ofertę kredytową, w której dokładnie opiszą cel, na jaki mają być spożytkowane pieniądze podjęte w ramach kredytu.

Ubiegając się więc o kredyt w banku warto przede wszystkim umówić się na spotkanie z przedstawicielem banku. Można to zrobić w momencie wyłonienia kilku ofert bankowych, z których chcielibyśmy skorzystać. Pomocne okazują się jak zawsze rzetelnie ułożone i często aktualizowane rankingi kredytów. W rozmowie z konsultantem trzeba też dokładnie wyjaśnić, jaką prowadzi się działalność. Po takim spotkaniu będzie się już wiedziało, w jaki sposób i za pomocą którego kredytu będzie można dofinansować swoją działalność.

 
Systemy crm w zarządzaniu relacjami z klientami

Systemy CRMFirma dąży do zaspokojenia potrzeb nabywców. Wszystkie jej działania, które stosuje mają za zadanie wykreować związek jaki zachodzi między firmą a odbiorcą. Zabiegi tego typu to marketing więzi z klientem.

Nowoczesny system informatyczny firmy

Nowoczesny system informatyczny firmySkomputeryzowana firma to dla nas żadna nowość. Komputer nie jest dziś luksusem, ale koniecznością. W prowadzeniu firmy przydaje się w wielu działach, pozwalaj

Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.

Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące zn