Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i w życiu osobistym.

Znajomość języków obcych umożliwia nam sprawne dogadywanie się, przygotowywanie umów oraz podobnych form. Umie się też czytać druki oraz dzieła literackie w języku obcym, szybciej wynajdywać informacje oraz je stosować. W jaki sposób poprawiać znajomość języka, łącząc to z obowiązkami zawodowymi czy innymi standardowymi obowiązkami?

Rewelacyjnym rozwiązaniem tym wypadku są warsztaty językowe dla pracujących, zobacz również Sposoby na pozyskiwanie wiedzy. To oferta ukierunkowana nie tylko do określonych osób zatrudnionych, jak też całych firm. Właściciele firm bardzo chętnie kierują swych podwładnych na tego rodzaju kursy, dbając o ich rozwój i poprawę kwalifikacji. Warsztaty z języków dla biznesu odpowiadają potrzebom pracowników. Można przystępować do kursów odbywających się w dzień, wieczorowych oraz weekendowych. Daje to możliwość dopasowania szkolenia do form życia i łatwiejsze godzenie powinności zawodowych z codziennymi.

Inną kwestią, zasługującą na rozpatrzenie są rodzaje szkoleń. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ich do oczekiwań kursantów.

Pierwszą formą są kursy ogólne, kierowane z pewnością do każdej osoby zatrudnionej, ich zadaniem jest wzbogacanie ogólnej wiedzy osób zatrudnionych. Tego typu warsztaty ukierunkowane są na powiększenie wiedzy z form gramatycznych i słownictwa z wielu dziedzin tematycznych. Następnym typem form doskonalenia są kursy specjalistyczne, uwzględniające wyrazy z bardziej określonych tematów.

To znakomite rozwiązanie dla pracodawców, ponieważ każdą grupę osób zatrudnionych można skierować na taki rodzaj doskonalenia, który powiązany jest z ich specjalizacją. Często wybierane są doskonalenia dla pracowników działu administracji, personelu sektora związanego z finansami lub marketingu. Bardzo lubiane są też kursy z języków obcych dla kadry menagerskiej. Osoby zarządzające personelem również poznają na nich, w jaki sposób prowadzić rozmowy biznesowe, pertraktacje z klientami i w jaki sposób pisać pisma w języku obcym.

Warsztaty językowe dla biznesu mają również koleją, ogromną zaletę, a dokładniej sprzyjają integracji. Pozwalają na lepsze poznanie się wszystkich pracowników, w wypadku szkoleń ogólnych, lub osób, pracujących w określonym sektorze, jeżeli wysyłamy ich na kursy specjalne.

 
Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wyk

Realizacja doskonalenia oraz prezentacji

Organizowanie kursów oraz konferencji bywa często zadaniem kilkufazowym, które trzeba zacząć przygotowywać wiele dni wcześniej. W wielu firmach same osoby zatrudnione zajmują się organizacją szkolenia, wraz z dbaniem o inne szczegóły szkolenia. Coraz częściej właścicie