Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypadek, czy to w czasie pracy, czy podczas wykonywania codziennych prac.

Dobrej jakości polisa ubezpieczeniowa oferuje każdemu z nas wsparcie, bez względu na to gdzie będzie miał miejsce wypadek lub inne zdarzenie. To przede wszystkim wypadki stają się główną przyczyną braku realnej szansy zarabiania. Zdarzenie, jakim jest wypadek, niesie za sobą cierpienie i jednocześnie wiele utrudnień, a przecież należy pamiętać, że równie dotkliwe w tego typu momentach są skutki pieniężne, wiążące się z utratą możliwości wykonywania pracy oraz kosztami leczenia. Jednak istotniejszym niebezpieczeństwem będzie brak stabilizacji w życiu ofiary. Rezultatem wypadku przeważnie jest pogorszenie się sytuacji finansowej samego poszkodowanego, jak też jego najbliższych.

Nie zawsze można uniknąć wypadku, jednakże da się ograniczyć dużą część negatywnych skutków, które niesie. Niezdolność do pracy jak również nakłady finansowe związane z leczeniem zdecydowanie uszczuplają finanse domowe. Polisa ma możliwość skutecznie zminimalizować te negatywne skutki.

Rynek ubezpieczeniowy pozostaje jednym z tego rodzaju, gdzie toczy się bez przerwy walka o klienta. To determinuje obniżanie opłat związanych z ubezpieczeniem. Niestety nadal jesteśmy społeczeństwem, jakie niechętnie zabezpiecza się przed takimi przypadkami. Pomimo że koszt wykupienia polisy z ubezpieczycielem jest dość mały, zdajemy się na na fart, którego niestety, czasami może każdemu z nas zabraknąć.

Dlatego warto zatem zainteresować się polisą już dziś.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życieObecne czasy są bardzo niepewne. Utrata pracy, środków do życia, zdrowia, śmierć członka rodziny - mogą oznaczać początek prawdziwych życiowych tragedii. Przynajmniej przed finanso