Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Wiarygodność parabanku - jak ją sprawdzić?

Na rynku finansowym powstaje coraz więcej parabanków. Niektóre funkcjonują krótko i dość szybko z różnych powodów są likwidowane, inne zdążyły już sobie wyrobić markę i cieszą się zaufaniem wielu klientów, jak na przykład firma Aviva. Całkiem sporo słyszy się także negatywnych opinii na temat parabanków oferujących tego typu produkty.

Ba, przestrzegają wręcz przed nimi KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), komornicka oraz wiele innych instytucji dbających o dobro konsumentów.

Oczywiście nie oznacza to, że każdy parabank ma na celu naciągnięcie klientów na bagatelną kwotę pieniędzy. Bywają to również zwykłe pożyczki z jasno sprecyzowanymi warunkami ich udzielenia.

Wiarygodność parabanku

Jak sprawdzić, czy szybka pożyczka na dowód, którą jest się zainteresowanym, faktycznie należy do tych godnych zaufania? Skąd wiadomo, że nawiązanie współpracy z danym parabankiem jest względzie bezpieczne? Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z danym parabankiem, postarajmy się sprawdzić jego wiarygodność. Po pierwsze, zorientujmy się, czy znajduje on się pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), warto także prześledzić jego ewentualną obecność w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz w Krajowym Rejestrze Sądowym. O firmie często świadczy również to, jak długo funkcjonuje już ona na rynku finansowym. Miarodajne mogą okazać się również opinie konsumentów, które można znaleźć np. na forach internetowych - pamiętajmy jednak, by patrzeć na nie z dystansem. Bywa tak, że są one umieszczane zarówno przez pracowników danego parabanku, jak i przez firmy konkurencyjne. Warto popytać znajomych i rodzinę - być może oni kiedyś korzystali z usług jakiegoś parabanku i są zadowoleni z jego oferty.

Warunki umowy

Pamiętajmy jednak o tym, że same formalne kwestie dotyczące parabanku, a także opinie konsumenckie to zbyt mało, by z zamkniętymi oczami podpisywać umowę o szybką pożyczkę na dowód. Dokładnie zapoznajmy się najpierw z jej warunkami, a w razie jakichkolwiek, nawet najmniejszych, wątpliwości i niejasności, skonsultujmy się z prawnikiem.

Źródło: https:/www.vivus.pl/.

 
Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek w marcu 2016?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wiele z n