Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu.

Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz więcej osób decyduje się na wirtualne biuro zamiast tego tradycyjnego. Takie nowoczesne rozwiązanie polecane jest dla każdej firmy, zarówno małej jak i dużej. Wirtualne biuro może posiadać firma, które dopiero zaczyna swoją działalność i nie ma funduszy na wynajęcie i urządzenie tradycyjnego lokalu.

To także znakomity sposób na pozyskanie oszczędności w firmie, która istnieje na rynku już od wielu lat. Może zachować tradycyjne biuro, ale to wirtualne pozwoli jej na rozszerzenie działalności. Będzie wtedy tworzyło filię firmy w wielkim mieście, pod prestiżowym adresem.

To właśnie udostępnienie tego adresu jest zawarte w podstawowej usłudze wirtualnego biura. Na ten adres przychodzi cała firmowa korespondencja. Na miejscu jest dokładnie przeglądana i segregowana. Właściciel firmy może zażyczyć sobie również przesyłanie ważniejszych listów pod wskazany przez niego adres. Warto wykupić także usługę wirtualnego sekretariatu, który oferuje odbieranie firmowych telefonów i przekazywanie właścicielowi firmy najważniejszych informacji. To jednak nadal nie wszystko, można bowiem skorzystać także z oferty wirtualnych pomocników.

Bardzo wiele osób wybiera wirtualną asystentkę. Płaci się tylko za przepracowane przez nią godziny, więc jest to bardzo ekonomiczne. Zajmuje się ona odbieraniem telefonów, maili, sporządzaniem dokumentów, przygotowywaniem prezentacji multimedialnych, prowadzeniem formowego kalendarza oraz umawianiem spotkań z klientami. Wirtualny concierge dba o sprawy domowe: zarezerwuje bilety do teatru, stolik w restauracji, przypomni u rocznicy ślubu rodziców czy przedstawieniu szkolnym dziecka. Wirtualny specjalista od marketingu zajmie się przygotowaniem i prowadzeniem profesjonalnej strony www przedsiębiorstwa. Do jego zadań może należeć także zaprojektowanie logo firmy oraz stworzenie jej profilu fanów na portalu Facebook.

Obecnie wiele firmy zakłada nowoczesne wirtualne biura i rezygnuje z wynajmowania lokalu jako tradycyjnego biura.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Podstawową jest oczywiście udostępnianie modnego i prestiżowego adresu. Na taki adres zostaje zarejestrowane przedsiębiorstwo, można ten adres umieszczać na wizytówkach, dokumentach i na stronie internetowej firmy.

Oferta wirtualnego biura jest skierowana najczęściej do firm, które dopiero powstają i nie mają zazwyczaj funduszy na wynajmowanie lokalu czy lokali na pomieszczenia biurowe. W takim przypadku można wykonywać pracę w domu.

Poza tym nowoczesne biuro bardzo pomaga w dalszym rozwoju działalności firmy. Można realizować nowe projekty, poszerzać działalność firmy o nowe, ciekawe usługi i produkty. Taki adres wygląda również rewelacyjnie na wizytówkach i wszelkiego rodzaju innych pismach i dokumentach firmowych. Posiadając wirtualne biuro nie trzeba również płacić na wynajmowanie pomieszczenia na lokale biurowe. W imieniu firmy wszelkie faksy i telefony odbiera wykwalifikowana sekretarka.

 
Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji

Propozycja biura wirtualnego

Właściciele wielu firm poszukują szybkich i nowoczesnych sposobów na pozyskanie jak największych oszczędności. Kosztuje bowiem wszystko: wynajęcie biura, urządzenie go, zatrudnienie pracowników. Jak tu jednak oszczędzić n