Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto?

Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przede wszystkim stworzenie dla siebie miejsca pracy, które przyniesie nam prawdziwą satysfakcję.

Jednak oprócz wielu korzyści, jakie za sobą niesie prowadzenie własnej działalności, pojawiają się również trudności z tym zawiązane. Z tego też powodu przed podjęciem tak ważnej decyzji, warto rozważyć wszystkie "za i przeciw", a także wziąć pod uwagę własne predyspozycję i oczywiście sytuację panującą na lokalnym rynku.

Korzyści - zalety

Własny biznes, to szansa osiąganie satysfakcji ze swoich działań, tworzenia czegoś nowego i realizowania wytyczonych celów. Poza tym stwarza możliwość decydowania o samym sobie i podejmowaniu decyzji dotyczących działalności, powodując ogromne poczucie niezależności, niezbędne w osiąganiu satysfakcji z własnej pracy. Z prowadzeniem własnej firmy związane są również korzystne dla nas finanse, które zdecydowanie są dużo bardziej satysfakcjonujące niż te wynikające z pracy "na etacie". Wiąże się z tym również satysfakcja z pracy dla siebie, a nie dla kogoś. Jest jeszcze jeden niezwykle ważny czynnik przemawiający na korzyść prowadzenia własnej firmy - elastyczny czas pracy. W obecnych czasach, kiedy pośpiech jest wszechobecny, a praca bardzo często wiąże się z koniecznością wypracowywania nadgodzin, elastyczny czas pracy, który dopasowujemy do swoich potrzeb i możliwości staje się rzeczą coraz bardziej cenną.

Wady

Wśród wad wynikających z posiadania własnej firmy zdecydowanie zaznacza się możliwość niepowodzenia działalności i ryzyko z tym związane. Ponadto należy zwrócić uwagę na koszty, które towarzyszą rozpoczęciu prowadzenia przedsiębiorstwa oraz odpowiedzialność prawną i finansową nie tylko za siebie, ale również zatrudnianych pracowników. Wśród trudności z pewnością należy również wymienić konieczność prowadzenia dokumentacji, śledzenia zmian prawnych i administracyjnych, towarzyszących prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, a także stałe kontrolowanie sytuacji rynkowej i dbanie o pozyskiwanie nowych klientów.

Dobry przedsiębiorca powinien

Rozważając prowadzenie własnej działalności powinniśmy również poznać swoje predyspozycje, które mogą być w tym niezwykle pomocne. Z pewnością należą do nich odpowiedzialność i sumienność, zdolność do podejmowanie odważnych i nierzadko ryzykownych decyzji, gotowość do ciężkiej pracy i towarzyszących jej wyrzeczeń, oraz umiejętność gospodarowania pieniędzmi i posiadanie zdolności interpersonalnych.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds

Etat czy własna firma?

Wiele osób ma dylemat: praca na etacie czy własna firma? Każda z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Praca w firmie na etacie na pewno jest wyjściem bezpiecznym, to stabilna praca, zwłaszcza na umowę o pracę na czas nieokreś