Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto?

Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przede wszystkim stworzenie dla siebie miejsca pracy, które przyniesie nam prawdziwą satysfakcję.

Jednak oprócz wielu korzyści, jakie za sobą niesie prowadzenie własnej działalności, pojawiają się również trudności z tym zawiązane. Z tego też powodu przed podjęciem tak ważnej decyzji, warto rozważyć wszystkie "za i przeciw", a także wziąć pod uwagę własne predyspozycję i oczywiście sytuację panującą na lokalnym rynku.

Korzyści - zalety

Własny biznes, to szansa osiąganie satysfakcji ze swoich działań, tworzenia czegoś nowego i realizowania wytyczonych celów. Poza tym stwarza możliwość decydowania o samym sobie i podejmowaniu decyzji dotyczących działalności, powodując ogromne poczucie niezależności, niezbędne w osiąganiu satysfakcji z własnej pracy. Z prowadzeniem własnej firmy związane są również korzystne dla nas finanse, które zdecydowanie są dużo bardziej satysfakcjonujące niż te wynikające z pracy "na etacie". Wiąże się z tym również satysfakcja z pracy dla siebie, a nie dla kogoś. Jest jeszcze jeden niezwykle ważny czynnik przemawiający na korzyść prowadzenia własnej firmy - elastyczny czas pracy. W obecnych czasach, kiedy pośpiech jest wszechobecny, a praca bardzo często wiąże się z koniecznością wypracowywania nadgodzin, elastyczny czas pracy, który dopasowujemy do swoich potrzeb i możliwości staje się rzeczą coraz bardziej cenną.

Wady

Wśród wad wynikających z posiadania własnej firmy zdecydowanie zaznacza się możliwość niepowodzenia działalności i ryzyko z tym związane. Ponadto należy zwrócić uwagę na koszty, które towarzyszą rozpoczęciu prowadzenia przedsiębiorstwa oraz odpowiedzialność prawną i finansową nie tylko za siebie, ale również zatrudnianych pracowników. Wśród trudności z pewnością należy również wymienić konieczność prowadzenia dokumentacji, śledzenia zmian prawnych i administracyjnych, towarzyszących prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, a także stałe kontrolowanie sytuacji rynkowej i dbanie o pozyskiwanie nowych klientów.

Dobry przedsiębiorca powinien

Rozważając prowadzenie własnej działalności powinniśmy również poznać swoje predyspozycje, które mogą być w tym niezwykle pomocne. Z pewnością należą do nich odpowiedzialność i sumienność, zdolność do podejmowanie odważnych i nierzadko ryzykownych decyzji, gotowość do ciężkiej pracy i towarzyszących jej wyrzeczeń, oraz umiejętność gospodarowania pieniędzmi i posiadanie zdolności interpersonalnych.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds

Etat czy własna firma?

Wiele osób ma dylemat: praca na etacie czy własna firma? Każda z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Praca w firmie na etacie na pewno jest wyjściem bezpiecznym, to stabilna praca, zwłaszcza na umowę o pracę na czas nieokreś