Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Własne przedsiębiorstwo a praca na etacie

Własne przedsiębiorstwoW teraźniejszej dobie coraz więcej zatrudnionych z zasady zrzeka się pracy w obcym przedsiębiorstwie, żeby wypełnić swoje marzenia o własnej firmie. Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej pracy na korzyść niepewności, jaką daje założenie działalności, było traktowane dość ryzykownie.

Dziś też ryzykiem nadal jest, lecz podejmujemy to ryzyko z myślą o jutrze. W obecnej dobie nie ma tej stałości pracy, jak jeszcze w XX wieku, a nawet praca na umowę o pracę nie gwarantuje stabilizacji i nie zeruje obaw o przyszłość.

Wiele ludzi, w szczególności tych wykształconych uważa za bardziej korzystne toteż z posady ustąpić i spełnić swoje marzenia o osobistej działalności gospodarczej. Ten krok pozwala na pokazanie się w branży, która, intryguje i umożliwia na spełnienie marzeń. Warto jednak mieć świadomość , że i jedno i drugie z tych rozwiązań, czyli realizowanie zadań dla innych, jak i realizowanie prywatnego przedsiębiorstwa, posiada swe wady i zalety. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na etat, mamy stałe tak czas pracy, jak i obowiązki. Dobrze wiemy co i w jakich godzinach należy wykonać. Powinności opisane są bowiem w umowie o pracę. Drugą zaletą takiego podejścia jest realizacja prac zleconych, nie trzeba więc zamartwiać się o rzeczy, które nie nie mają powiązania z danym stanowiskiem pracy.

Jako zatrudnieni posiadamy zarówno określone obowiązki, jak i pewne prawa. W wielu wypadkach szefowie i szefowe kładą duży nacisk na rozwój umiejętności swych kadr. Kierują ich na interesujące warsztaty, prezentacje i inne formy edukacyjne.Jednakże zatrudnienie na etacie ma też swoje minusy. Nie często pracownik ma możliwość na rozwój na tyle, na ile chce. Nie wszyscy mogą liczyć na sposobności, dające mu szansę na rozwijanie rozszerzonych umiejętności i zrobienie kariery w ten sposób, w jaki sobie zaplanował. Oprócz tego, praca na etacie jest zawsze wykonywaniem obowiązków dla innych, po jakimś czasie możemy poczuć zawód, że sukcesy, mające związek z wykonywanymi pracami przypisuje sobie przełożony. Sporo ludzi negatywnie opisuje również swe relacje z przełożonymi, oceniając pracodawców jako ukierunkowanych wyłącznie na wypełnianie celów i zwielokrotnianie dochodów.

Swoja firma jest odzewem na ww. rzeczy. Daje działania na rzecz rzeczywiście nieograniczonego rozwoju osobistego, zostawiając jednocześnie swobodę w działaniu. Pozwala również na samodzielne tworzenie swojej koncepcji z ukierunkowaniem na swój rozwój i dążenie do sukcesu, tak jako właściciel biznesu, jak i osoba pracująca. Niestety prowadzenie własnej działalności nie tylko prowadzi do sukcesu równą drogą. W wielu przypadkach właściciel przedsiębiorstwa powinien dokładać większych starań, aby zainteresować klientów własną ofertą i osiągnąć renomę w biznesie. Budowanie świadomości marki jest procesem trudnym, w który potrzeba włożyć sporo pracy. Pojawiają się też wypadki, w jakich pomysł przedsiębiorcy nie jest trafiony, a prowadzona nowa firma nie przynosi oczekiwanych obrotów.

Wyjściem z tej trudnej sytuacji jest nieraz zmiana firmy, czy też zamknięcie działalności. Planując prywatną działalność trzeba być przygotowanym też na tą niekorzystną możliwość.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds