Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Własne przedsiębiorstwo a praca na etacie

Własne przedsiębiorstwoW teraźniejszej dobie coraz więcej zatrudnionych z zasady zrzeka się pracy w obcym przedsiębiorstwie, żeby wypełnić swoje marzenia o własnej firmie. Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej pracy na korzyść niepewności, jaką daje założenie działalności, było traktowane dość ryzykownie.

Dziś też ryzykiem nadal jest, lecz podejmujemy to ryzyko z myślą o jutrze. W obecnej dobie nie ma tej stałości pracy, jak jeszcze w XX wieku, a nawet praca na umowę o pracę nie gwarantuje stabilizacji i nie zeruje obaw o przyszłość.

Wiele ludzi, w szczególności tych wykształconych uważa za bardziej korzystne toteż z posady ustąpić i spełnić swoje marzenia o osobistej działalności gospodarczej. Ten krok pozwala na pokazanie się w branży, która, intryguje i umożliwia na spełnienie marzeń. Warto jednak mieć świadomość , że i jedno i drugie z tych rozwiązań, czyli realizowanie zadań dla innych, jak i realizowanie prywatnego przedsiębiorstwa, posiada swe wady i zalety. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na etat, mamy stałe tak czas pracy, jak i obowiązki. Dobrze wiemy co i w jakich godzinach należy wykonać. Powinności opisane są bowiem w umowie o pracę. Drugą zaletą takiego podejścia jest realizacja prac zleconych, nie trzeba więc zamartwiać się o rzeczy, które nie nie mają powiązania z danym stanowiskiem pracy.

Jako zatrudnieni posiadamy zarówno określone obowiązki, jak i pewne prawa. W wielu wypadkach szefowie i szefowe kładą duży nacisk na rozwój umiejętności swych kadr. Kierują ich na interesujące warsztaty, prezentacje i inne formy edukacyjne.Jednakże zatrudnienie na etacie ma też swoje minusy. Nie często pracownik ma możliwość na rozwój na tyle, na ile chce. Nie wszyscy mogą liczyć na sposobności, dające mu szansę na rozwijanie rozszerzonych umiejętności i zrobienie kariery w ten sposób, w jaki sobie zaplanował. Oprócz tego, praca na etacie jest zawsze wykonywaniem obowiązków dla innych, po jakimś czasie możemy poczuć zawód, że sukcesy, mające związek z wykonywanymi pracami przypisuje sobie przełożony. Sporo ludzi negatywnie opisuje również swe relacje z przełożonymi, oceniając pracodawców jako ukierunkowanych wyłącznie na wypełnianie celów i zwielokrotnianie dochodów.

Swoja firma jest odzewem na ww. rzeczy. Daje działania na rzecz rzeczywiście nieograniczonego rozwoju osobistego, zostawiając jednocześnie swobodę w działaniu. Pozwala również na samodzielne tworzenie swojej koncepcji z ukierunkowaniem na swój rozwój i dążenie do sukcesu, tak jako właściciel biznesu, jak i osoba pracująca. Niestety prowadzenie własnej działalności nie tylko prowadzi do sukcesu równą drogą. W wielu przypadkach właściciel przedsiębiorstwa powinien dokładać większych starań, aby zainteresować klientów własną ofertą i osiągnąć renomę w biznesie. Budowanie świadomości marki jest procesem trudnym, w który potrzeba włożyć sporo pracy. Pojawiają się też wypadki, w jakich pomysł przedsiębiorcy nie jest trafiony, a prowadzona nowa firma nie przynosi oczekiwanych obrotów.

Wyjściem z tej trudnej sytuacji jest nieraz zmiana firmy, czy też zamknięcie działalności. Planując prywatną działalność trzeba być przygotowanym też na tą niekorzystną możliwość.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds