Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Własny biznes

Co raz więcej osób nie mogąc znaleźć odpowiedniego stanowiska na rodzimym rynku pracy postanawia założyć własny biznes.

Dobra nowina jest taka, że coraz częściej do otwierania własnego interesu zachęca zarówno państwo jak i Unia Europejska. Od kliku lat nowi przedsiębiorcy mogą liczyć na unijne dotacje na otwarcie własnego biznesu. Taki zastrzyk gotówki na rozkręcenie firmy z pewnością jest pozytywną rzeczą dla każdego kto startuje w biznesie.

Obecnie coraz więcej osób postanawia rozpocząć swój biznes i zadbać osobiście o własną sytuację finansową. Oczywiste jest to, że z takim przedsięwzięciem wiąże się również ryzyko, jednak możemy obecnie skorzystać z pomocy i porad wielu ekspertów w dziedzinie biznesu.Aby rozpocząć działalność w biznesie potrzebny jest z pewnością dobry pomysł, gotówka na rozkręcenie interesu i dużo optymizmu oraz wiary w nasze możliwości.

Wiadomym jest, że nie każdy nadaje się na przedsiębiorcę i nie każdy może zaistnieć w biznesie. Jednak przy dzisiejszej konkurencji na rynku pracy warto jest zaryzykować aby osiągnąć być może za pewien czas wolność finansową.Ze statystyk wynika, że wielu młodych Polaków coraz częściej postanawia pójść właśnie tą drogą i zakłada własną małą firmę.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze