Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Własny internetowy sklep

Prowadzenie wirtualnego sklepu wymaga równie wiele zaangażowania, jak utrzymanie zwykłego sklepu. Niezbędne jest odpowiednie planowanie, strategia, a także dobrze ulokowane inwestycje. Najważniejszy jest jednak własny wkład - w Internecie liczą się przede wszystkim dobre pomysły.

Każdy, kto planuje realizację jakiekolwiek przedsięwzięcia za pośrednictwem WWW, musi dysponować dużą wiedzą i doświadczeniem: tylko w taki sposób możliwe jest optymalne wykorzystanie zalet Internetu. Gdy wpadniemy już na jakiś dobry pomysł, najpierw musimy zająć się odpowiednim zaplanowaniem jego realizacji.

Sieć oferuje pod tym względem wiele możliwości. Właściwa strategia pozwoli uczynić nowe przedsięwzięcie realnym. Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy ani kogoś, kto mógłby nam pomóc, jedynym wyjściem pozostaje odwiedzenie najbliższej księgarni i zakup kilku publikacji. W wielu przypadkach pomysły czerpane są z samego Internetu. Zanim zabierzemy się do urzeczywistniania własnych planów, wcześniej powinniśmy zajrzeć na kilka stron konkurencji, aby sprawdzić, w jaki sposób inni starają się przyciągnąć klientów, jakich używają do tego sztuczek i chwytów.

W jaki sposób pieniądz zmienia właściciela w Internecie?

Jest to podstawowa kwestia, jeśli chodzi o wszelkiego typu interesy prowadzone za pośrednictwem Internetu. Ponieważ klasyczny sposób uiszczania opłat - gotówką - z reguły nie jest możliwy (poza kilkoma wyjątkami), konieczne jest skorzystanie z innych dróg płatności. Najczęściej stosowaną praktyką jest używanie kart kredytowych oraz przelewów bankowych. Klient wybiera interesujące go produkty, wprowadza dane dotyczące jego karty kredytowej w odpowiednim formularzu na stronie wirtualnego sklepu.

 
Programy dla biznesów sprzedażowych

Programy dla firmObecnie coraz więcej firm inwestuje w ciekawe programy, pozwalające na zwiększenie efektywności pracy. Na pewno pomocne okażą się programy podstawowe, między innymi program do fakturowania,

Sklepy internetowe: dlaczego warto na nie postawić?

Początkowo wzbudzały skrajnych sporo emocji, dziś wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić bez nich życia. Sklepy internetowe w ciągu kilku lat stały się dla wielu z nas cennym wsparciem oraz narzędziem, dzięki któremu możemy robić zakupy w szybki, wygodny i oszczędn