Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Wolontariat w biznesie

Idea wolontariatu w biznesie pojawiła się niedawno, a już zdążyła zyskać szerokie poparcie w różnych branżach.

Polega on na zwiększeniu zaangażowania pracowników danej firmy w działalność wolontariatu.

Taka działalność dobroczynna może się odbywać na rzecz różnych organizacji i instytucji. Świadczenie takich nieodpłatnych usług dla wielu osób może pokazać się prawdziwą szkołą życia ale również przygodą, która pomoże im odkryć sens istnienia. Pracownicy firmy mogą w czasie takiego wolontariatu oferować wielu instytucjom swoje umiejętności, ale również poznać własne zainteresowania, rozwinąć swoje talenty.

Taki wolontariat jest nowością w naszym kraju, ale wiele firm już oceniło go bardzo przychylnie. Główne przesłanie takich programów to budowanie współpracy pomiędzy firmami a organizacjami dobroczynnymi. W ramach takiej współpracy można odbyć wolontariat w wielu miejscach: hospicjum, domu dziecka czy schronisku dla zwierząt. Taka praca znacznie poszerza horyzonty, sprawia, że wiele rzeczy postrzega się zupełnie inaczej.

typy wolontariatu

Wolontariat jest to dobrowolna i świadczona nieodpłatnie działalność na rzecz jakiejś osoby lub firmy.

Bardzo znany jest wolontariat studencki, który obejmuje różnego typu działalność, której poświęcają się młodzi ludzie. Mogą oni wykonywać pracę, która jest związana z ich kierunkiem studiów lub zajęcie bliskie ich zainteresowaniom. Poza tym bardzo powszechny jest wolontariat w hospicjum, czyli miejscu, który kojarzy nam się z chorobami i śmiercią, ale przebywające tam osoby potrzebują opieki i ciepła.

W hospicjum wolontariuszem może być zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to trudna praca, odpowiedzialna, ale naprawdę dająca poczucie spełnienia. Nowoczesnym pomysłem jest również wolontariat w biznesie.

Obejmuje on świadczenie pomocy na rzecz różnych instytucji przez pracowników danej firmy. Taka forma pracy charytatywnej jest w naszym kraju coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób decyduje się również na wolontariat wyjazdowy, na przykład na misję do Afryki.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint