Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Wolontariat w biznesie

Idea wolontariatu w biznesie pojawiła się niedawno, a już zdążyła zyskać szerokie poparcie w różnych branżach.

Polega on na zwiększeniu zaangażowania pracowników danej firmy w działalność wolontariatu.

Taka działalność dobroczynna może się odbywać na rzecz różnych organizacji i instytucji. Świadczenie takich nieodpłatnych usług dla wielu osób może pokazać się prawdziwą szkołą życia ale również przygodą, która pomoże im odkryć sens istnienia. Pracownicy firmy mogą w czasie takiego wolontariatu oferować wielu instytucjom swoje umiejętności, ale również poznać własne zainteresowania, rozwinąć swoje talenty.

Taki wolontariat jest nowością w naszym kraju, ale wiele firm już oceniło go bardzo przychylnie. Główne przesłanie takich programów to budowanie współpracy pomiędzy firmami a organizacjami dobroczynnymi. W ramach takiej współpracy można odbyć wolontariat w wielu miejscach: hospicjum, domu dziecka czy schronisku dla zwierząt. Taka praca znacznie poszerza horyzonty, sprawia, że wiele rzeczy postrzega się zupełnie inaczej.

typy wolontariatu

Wolontariat jest to dobrowolna i świadczona nieodpłatnie działalność na rzecz jakiejś osoby lub firmy.

Bardzo znany jest wolontariat studencki, który obejmuje różnego typu działalność, której poświęcają się młodzi ludzie. Mogą oni wykonywać pracę, która jest związana z ich kierunkiem studiów lub zajęcie bliskie ich zainteresowaniom. Poza tym bardzo powszechny jest wolontariat w hospicjum, czyli miejscu, który kojarzy nam się z chorobami i śmiercią, ale przebywające tam osoby potrzebują opieki i ciepła.

W hospicjum wolontariuszem może być zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to trudna praca, odpowiedzialna, ale naprawdę dająca poczucie spełnienia. Nowoczesnym pomysłem jest również wolontariat w biznesie.

Obejmuje on świadczenie pomocy na rzecz różnych instytucji przez pracowników danej firmy. Taka forma pracy charytatywnej jest w naszym kraju coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób decyduje się również na wolontariat wyjazdowy, na przykład na misję do Afryki.

 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó