Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Wolontariat w biznesie

Idea wolontariatu w biznesie pojawiła się niedawno, a już zdążyła zyskać szerokie poparcie w różnych branżach.

Polega on na zwiększeniu zaangażowania pracowników danej firmy w działalność wolontariatu.

Taka działalność dobroczynna może się odbywać na rzecz różnych organizacji i instytucji. Świadczenie takich nieodpłatnych usług dla wielu osób może pokazać się prawdziwą szkołą życia ale również przygodą, która pomoże im odkryć sens istnienia. Pracownicy firmy mogą w czasie takiego wolontariatu oferować wielu instytucjom swoje umiejętności, ale również poznać własne zainteresowania, rozwinąć swoje talenty.

Taki wolontariat jest nowością w naszym kraju, ale wiele firm już oceniło go bardzo przychylnie. Główne przesłanie takich programów to budowanie współpracy pomiędzy firmami a organizacjami dobroczynnymi. W ramach takiej współpracy można odbyć wolontariat w wielu miejscach: hospicjum, domu dziecka czy schronisku dla zwierząt. Taka praca znacznie poszerza horyzonty, sprawia, że wiele rzeczy postrzega się zupełnie inaczej.

typy wolontariatu

Wolontariat jest to dobrowolna i świadczona nieodpłatnie działalność na rzecz jakiejś osoby lub firmy.

Bardzo znany jest wolontariat studencki, który obejmuje różnego typu działalność, której poświęcają się młodzi ludzie. Mogą oni wykonywać pracę, która jest związana z ich kierunkiem studiów lub zajęcie bliskie ich zainteresowaniom. Poza tym bardzo powszechny jest wolontariat w hospicjum, czyli miejscu, który kojarzy nam się z chorobami i śmiercią, ale przebywające tam osoby potrzebują opieki i ciepła.

W hospicjum wolontariuszem może być zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to trudna praca, odpowiedzialna, ale naprawdę dająca poczucie spełnienia. Nowoczesnym pomysłem jest również wolontariat w biznesie.

Obejmuje on świadczenie pomocy na rzecz różnych instytucji przez pracowników danej firmy. Taka forma pracy charytatywnej jest w naszym kraju coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób decyduje się również na wolontariat wyjazdowy, na przykład na misję do Afryki.

 
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku