Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Wpływ rodzaju zatrudnienia na wysokość emerytury

W Polsce od kilkunastu już lat obowiązujemy nowy system emerytalny, w którym wysokość emerytury zależeć będzie od kwoty odłożonych składek. Mówiąc więc najprościej, każdy będzie pobierał tyle ile sobie wypracuje. Emerytury minimalne przewidziane są tylko dla tych osób, które wykażą się stażem pracy co najmniej 25 lat.

Trzeba będzie oczywiście osiągnąć także wskazany wiek biologiczny. Wydawać by się mogło, że system ten jest sprawiedliwy i bardzo motywujący. Tymczasem wysokość emerytury w dużej mierze będzie zależeć od rodzaju zatrudnienia. W najlepszej sytuacji będą te osoby, które całe swoje życie przepracują w oparciu o umowę o pracę i będą miały wysokie zarobki.

W przypadku pracowników etatowych składki emerytalne naliczane są proporcjonalnie do wysokości zatrudnienia. Niestety miliony Polaków pracuje u nas za płacę minimalną albo niewiele wyższą. Te osoby będą miały bardzo niskie emerytury. Występuje u nas bardzo niekorzystny proceder opłacania składek od fikcyjnej niskiej płacy a w rzeczywistości taki pracownik pod stołem dostaje większe pieniądze.

Innym niekorzystnym zjawiskiem jest zatrudnianie na umowach śmieciowych. Od umów o dzieło w ogóle nie opłaca się składek więc efekt jest taki, że można pracować wiele lat i nie mieć z tego tyłu ani grosza emerytury. Od umów zleceń składki są opłacane jednak wystawia się je zwykle na bardzo niskie kwoty a więc i składki są bardzo małe. Jeśli umowa zlecenie tyczy się studenta wtedy jest nieoskładkowana. W słabej sytuacji są także osoby prowadzące firmy. One odprowadzają składki emerytalne od średniej krajowej co skutkuje stosunkowo niską emeryturą. W tym przypadku jednak istnieje możliwość płacenia wyższych składek jednak mało kto z niej korzysta. Bardzo niskie emerytury będą miały także osoby z dużymi przerwami w pracy i przede wszystkim te, które pracowały na czarno.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko