Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Współczesne ośrodki konferencyjne i sale szkoleniowe

Sala konferencyjnaKonferencje i szkolenia na miarę XXI wieku - ośrodki i sale szkoleniowe.

Współczesny świat biznesu rządzi się swymi prawami. Spotkania biznesowe oraz szkolenia branżowe odgrywają tu coraz ważniejszą rolę. W efekcie konferencje stały się integralną częścią życia każdego przedsiębiorcy. Rosnące zainteresowanie takimi spotkaniami sprawia, że ich oferta staje się coraz szersza i ciekawsza.

Rosną też wymagania, jakie powinny spełniać obiekty, w których takie spotkania są organizowane. Na jakie elementy powinny zatem zwracać szczególną uwagę te ośrodki konferencyjne, które chcą stać się miejscem organizacji konferencji na najwyższym poziomie?

Współczesne ośrodki konferencyjne i szkoleniowe

Współczesne ośrodki konferencyjne powinni posiadać zarówno wygodne pokoje dla gości, jak i dobrze rozwinięte zaplecze gastronomiczne. To ważne czynniki, podobnie zresztą jak obiekty sportowe. To one, w czasach tak ważnych dla integracji, stają się bardzo ważnym magnesem dla organizatorów spotkań biznesowych oraz szkoleń pracowniczych. Dzięki nim konferencje mogą stać się ciekawszym i przyjemniejszym doświadczeniem dla każdej osoby, która bierze w nich udział.

Sale konferencyjne i szkoleniowe

Ośrodki konferencyjne muszą się jednak wykazać przede wszystkim odpowiednimi salami szkoleniowymi / konferencyjnymi oraz ich wyposażeniem. Bez nagłośnienia, rzutników oraz wygodnych siedzeń trudno przecież wyobrazić sobie współczesną konferencję lub szkolenie.

 
Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wyk