Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Wszystko pod kontrolą

Firmy chętnie korzystają z nowoczesnych programów, które pozwalają im na kompleksowe i profesjonalne prowadzenie działalności.

Finanse

Bardzo ciekawym i pomocnym programem są finanse firmy. Takie programy pozwalają nam na ułatwienie mechanizmu rozliczania rachunków, ale również obsługiwanie ich dla każdego typu dokumentów. Poza tym moduł pozwala nam na wykonywanie kompleksowych raportów, które dotyczą rozliczania rachunków. Możemy także sprawować stała kontrolę nad bieżącymi rachunkami.

Kadry i płace

Bardzo pomocny jest też moduł kadrowo-płacowy, który pozwala na ewidencjonowanie nieobecności pracowników, prowadzenie ich kompleksowych i profesjonalnych akt osobowych oraz wykonywanie schematów list płac oraz kalkulacji firmowych. Dodatkowo, można współpracować z programem transmisyjnym, którego zadaniem jest wysyłanie wszelkich wystawianych dokumentów do ZUS i US. Programy kadrowo-płacowe pozwalają również na ewidencjonowanie wszelkich umów o prace, również umów o dzieło jak i umów zlecenia, a także na tworzenie list płacowych.

Magazynowanie towarów

Wyprodukowanie czegoś to jedno, ale wszystkie produkty muszą być jeszcze gdzieś przechowane, zanim trafią na sklepowe półki. Magazynowanie towarów jest konieczne, ponieważ nie da się całkowicie zgrać tego co się produkuje, z tym co się sprzedaje. Muszą istnieć zapasy produktów, dlatego w każdej firmie, oprócz pomieszczeń produkcyjnych i zaplecza biurowego istnieje magazyn.

Jak wygląda magazyn w firmie możemy się przekonać przejeżdżając obok ogromnych magazynów, w których przechowuje się towary spożywcze, przed przewiezieniem ich do hipermarketów. Obsługa magazynowa tego typu obiektów nie jest pracą lekką. Osoby pracujące przy transporcie produktów muszą ściągać je z dużej wysokości, przenosić na wózki i jechać z nimi do wyjścia. Pracę biurową w magazynie ułatwia program magazynowy. W nim zgromadzone są wszystkie informacje o tym co dzieje się z poszczególnymi produktami. Komputeryzacja magazynu to dziś standard. Gdy pytamy o jakiś produkt w sklepie, nikt nie idzie na zaplecze grzebać w magazynie.

Sprzedawca zagląda do komputera i sprawdza czy ma więcej rolek danej tapety, jeszcze jeden ekspres do kawy danej firmy, szafkę kuchenną w tym samym odcieniu czy dodatkową paczkę paneli podłogowych.

Transakcje

Programem, który jest niewątpliwie pomocny firmom przy wykonywaniu wszelkich transakcji zarówno w walucie krajowej jak i walucie obcej jest symfonia. Tym bardziej, iż producenci programu symfonia dbają o to, aby program ten był wciąż aktualizowany i dostępny dla firm w nowej, bardziej bezpiecznej wersji. Jest to najlepszy program, ze wszystkich tych, które są przedstawione na polskim rynku. Niewątpliwie firmy, które wybierają oprogramowanie symfonia dokonują wyboru trafnego i przynoszącego wiele korzyści. Aby stworzyć stronę internetową i mieć możliwość późniejszego zarządzania nią należy posiadać systemy zarządzania. Są one niezbędne w każdej rozwijającej się firmie oraz przedsiębiorstwie. Wszelkie systemy zarządzania pozwalają na dobrą organizację firmy i realizację założeń zgodnie z wcześniej założonymi celami. Takie systemy zarządzania powinny być stworzone w każdej firmie, z ich treścią powinni zaznajomić się wszyscy pracownicy, którzy biorą udział w realizacji założeń i celów postawionych przez firmę.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.