Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Wybierasz samochód firmowy? Sprawdź, na co uważać

Samochód dla firmyW wielu przedsiębiorstwach samochód pełni rolę mobilnego biura. To nim dojeżdża się do klientów, do urzędów czy też do hurtowni. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na to, aby znaleźć idealny samochód firmowy. Na co uważać przy zakupie?

Gdy poszukujesz dobrego samochodu dla swojej firmy, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników - innych niż przy zakupie samochodu do użytku prywatnego.

Wybór pojazdów jest spory, dlatego bez wcześniejszego zastanowienia się, jaki będzie odpowiedni, można popełnić kosztowny błąd.

Jak będziesz wykorzystywać swój samochód firmowy?

W niektórych firmach pojazd użytkowany jest każdego dnia i to na długich trasach, w innych z kolei służy do dojazdów co kilka dni i to na krótszych dystansach. Dlatego warto przeanalizować wcześniej, jak samochód ma być użytkowany. W przypadku dłuższych dojazdów można pomyśleć o zakupie diesla, natomiast na miasto doskonały będzie samochód kompaktowy lub hybryda. Najlepiej przeliczyć koszty paliwa i samemu przekonać się, jaki wybór będzie najbardziej opłacalny.

Pamiętaj o oszczędnościach

Rodzaj silnika powinien być także ważnym wyznacznikiem. Zbyt mocny silnik nie tylko będzie wymagał większej ilości paliwa, ale dodatkowo także jego pojemność będzie miała wpływ na koszty zakupu polis ubezpieczeniowych. Weź także pod uwagę wielkość samochodu. Jeżeli będziesz w nim wozić towary, pomyśl o kombi. W przeciwnym przypadku zdecyduj się na mniejszy pojazd, który będzie bardziej ekonomiczny w eksploatacji. Zwykle taki właśnie samochód w firmie jednoosobowej jest najbardziej oszczędnym zakupem.

Kupuj przyszłościowe samochody

Przy wyborze samochodu pamiętaj także o zapoznaniu się z informacjami o jego awaryjności oraz kosztach zakupu części zamiennych. Gdy auto zepsuje się w nieoczekiwanym momencie, może narobić firmie sporo kłopotów. W internecie znaleźć można różne informacje dotyczące awaryjności pojazdów, na przykład testy przeprowadzane przez TÜV, DEKRA czy ADAC oraz inne instytucje. Również online można poczytać o tym, jakie samochody są najdroższe w utrzymaniu pod kątem wymiany części. Przyszłościowy model, który będzie mało awaryjny, można również szybciej sprzedać, gdy będzie się chciało wymienić go na nowszy.

Jeżeli kupujesz samochód firmowy, nieważne czy nowy, czy używany, pamiętaj o tym, żeby dopasować go idealnie do swoich potrzeb. Tylko wtedy zamiast generowania nadmiernych kosztów będzie służył ci sprawnie i nie będzie znacznym obciążeniem dla twojej działalności.

Źródło - http://www.podatnik.info/publikacje/5_bledow_popelnianych_przy_wyborze_samochodu_na_firme.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok