Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Wybierz najtańsze OC

Ubezpieczenie OC pojazduW Polsce zakres ubezpieczenia OC został uregulowany prawnie i podstawowy pakiet nie może różnić się w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Jednak mimo, że polisa OC i jej zakres się nie różni, to zróżnicowane są zniżki, zwyżki i dodatkowe oferty, które ustala każdy ubezpieczyciel indywidualnie. Dlatego nie warto przepłacać. Warto wyliczyć najniższą składkę, w czym pomocny jest kalkulator OC.

Jeżeli zamierzamy ubezpieczyć swój samochód, nie powinniśmy sugerować się tym, że OC jest takie samo u wszystkich ubezpieczycieli. Wszyscy pragniemy płacić jak najmniejsze składki. Kalkulator OC pomoże nam wyliczyć najniższą składkę u danego ubezpieczyciela i uwzględni nasze zniżki, poza tym wskaże dodatkowe możliwości:

  • Promocje na pakiety polis OC z AC, NNW, Assistance,
  • Zaproponuje promocje, jak np. Zieloną Kartę, zniżkę za zakup przez Internet itd.

Przedłużyć OC czy zmienić ubezpieczyciela?

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce raz do roku staje przed wyborem - przedłużyć ubezpieczenie OC u dotychczasowego ubezpieczyciela, albo wybrać nowe towarzystwo ubezpieczeniowe i nową ofertę. Co roku oferty wśród towarzystw ubezpieczeniowych trochę się zmieniają. W wyborze może nam pomóc kalkulator OC, który przeważnie dostępny jest na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego. Po wpisaniu odpowiednich, prawdziwych danych, w kilka sekund pokaże nam ofertę polisy, dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. To ułatwi nam decyzję o pozostaniu przy dotychczasowej ofercie lub jej zmianie.

Kalkulator OC obliczy najtańszą składkę

W Internecie, na stronie ubezpieczyciela znajduje się zazwyczaj kalkulator OC. To on pomaga nam wyliczyć najtańszą składkę, dzięki czemu oszczędza nasz czas i pieniądze. Jak z niego skorzystać? To proste:

  • Wejdź na stronę internetową towarzystwa ubezpieczeniowego, które cię interesuje;
  • Kliknij w kalkulator OC;
  • W podane pola wpisz dokładne dane, m.in.: wiek, miejsce zamieszkania, płeć, marka i model samochodu, jego przebieg oraz moc silnika itd.;
  • Kliknij pole "oblicz" i poczekaj kilka sekund. Za chwilę zobaczysz, jaka oferta polisy będzie dla ciebie najkorzystniejsza;
  • Przeważnie poniżej lub obok pojawią się dodatkowe opcje, które proponuje ubezpieczyciel, np. zakup polisy OC w pakiecie z inną, z intratną zniżką, zniżki za zakup kanałem Direct itd.

Serwis: www.link4.pl.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade