Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Wybór języka

Zanim zdecydujemy się na studia filologiczne musimy wybrać konkretny język, którego tłumaczenia staną się naszym priorytetem.

Do najbardziej popularnych należy filologia angielska. Powszechnie uważa się że jest to język w którym dogadamy się praktycznie w każdym kraju, jednak nie każdy musi studiować akurat ten kierunek.

Państwem z którym bezpośrednio sąsiadujemy są Niemcy, z Niemcami robimy mnóstwo interesów. Same tłumaczenia dokumentów samochodowych mogą zająć mnóstwo czasu, dlatego drugim w kolejności kierunkiem wybieranym jest filologia germańska. W ostatnich latach biznesmeni z Rosji bardzo zainteresowali się Polską, więc tłumaczenia rosyjskie nabrały również innego światła.

Było nawet tak, że tłumacze władający biegle językiem rosyjskim byli bardzo poszukiwani na rynku pracy. W ostatnich latach nauka tego języka była na znikomym poziomie. Jeżeli mamy ambicję pracować w krajach bardziej odległych.

Pasjonujemy się kulturą wschodu czy innego regionu, możemy wybrać takie kierunki filologii jak: arabistyka, indianistyka, japonistyka czy filologia wietnamsko-tajska. Wybór mamy ogromny, i sami musimy zdecydować o tym, jaki kierunek wybierzemy i jakie języki będziemy w przyszłości przekładać.

Nauka języków obcych jest bardzo ważna, już od najmłodszych lat należy przyzwyczajać nasze dzieci do tego, że oprócz języka ojczystego istnieją także inne odmiany, im wcześniej zaczniemy tym lepiej.

Współczesne maluchy mają znacznie utkwioną naukę języków, jednak osoby ze starszego pokolenia także mogą nadrobić stracony czas, wystarczy zapisać się do szkoły językowej.

Tłumaczenia na angielski czy niemiecki są bardzo potrzebne. Potrzebujemy ich do pracy, nauki i rozrywki. Praktycznie sens nauki obcego języka możemy wytłumaczyć w kilku zdaniach. Przede wszystkim chcemy biegle władać językiem, rozumieć co do nas się mówi oraz być rozumianym przez innych. Mówiąc jednym słowem, tłumaczenia to cel, który chcemy osiągnąć w trakcie nauki. Proszę sobie wyobrazić jak przyjemne może być, wybranie się do kina na zagraniczny film z napisami. Znając język, w którym porozumiewają się aktorzy możemy skupić się jedynie na ich grze, a nie na tym co jest napisane na dole ekranu. Tłumaczenia odbywają się samoistnie w nasze głowie.

Istnieje taki pogląd, który głosi, że jeśli zaczynamy już myśleć w obcym języku to znak że dobrze go umiemy. Jednak nie można za wcześnie pomyśleć, że opanowaliśmy już język, ponieważ spoczniemy wtedy na laurach i przestaniemy się go uczyć.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint