Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Wyjście z finansowego dołka

Jeśli brak pracy lub niewystarczające dochody zbiegną się w czasie z nagłą finansową potrzebą, wówczas bardzo łatwo o trudne do spłacenia zadłużenie. Początkowo wszystko wydaje się proste: wystarczy wziąć kredyt i po kłopocie. Jednak jeśli z dnia na dzień sytuacja kredytobiorcy znacznie się nie poprawi, wówczas terminowa spłata rat staje pod znakiem zapytania.

Wprawdzie banki, zabezpieczając swoje interesy, stawiają klientom wysokie wymagania, których osoby bez zdolności kredytowej nie spełnią, jednak ryzyko złego długu i tak istnieje. Co mają zrobić osoby, które uświadamiają sobie nagle swoją trudną sytuację?

Przede wszystkim nie wpadać w panikę, bo bardzo łatwo wtedy o błędy typu: następny kredyt. W końcu sytuacja gmatwa się tak bardzo, że muszą wziąć piąty kredyt na spłatę bieżących rat czterech pierwszych kredytów. Brzmi niewiarygodnie? Niestety, sytuacja taka zdarza się nader często. Tymczasem najlepszym wyjściem, jeszcze na samym początku kłopotów, jest negocjowanie z bankiem odroczenia spłaty rat lub wydłużenie okresu kredytowania tak, by raty były niższe. Następnie z żelazną dyscypliną należy je spłacać w wyznaczonym terminie, gdyż każde opóźnienie wiąże się z kolejnymi kosztami.

Wreszcie należy dołożyć starań, żeby zwiększyć swoje dochody i bez dalszych problemów spłacić zadłużenie. Jeśli, natomiast, sytuacja wymknie się spod kontroli i pętla zadłużenia stanie się dokonanym faktem, wówczas najlepiej jest wziąć kredyt konsolidacyjny, który pozwala zsumować wszystkie zobowiązania i wyznaczyć jedną, możliwą do spłaty ratę. Mądry Polak po szkodzie - mądry po wzięciu kredytu. Życie jednak pisze różne scenariusze a prawdziwa mądrość polega na tym, by przewidywać konsekwencje swoich czynów i ponosić je z całą odpowiedzialnością.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI

Jakie cechy wzbudzają społeczną sympatię?

Obserwując swoich znajomych bardzo często dostrzegamy, że są osoby, które wzbudzają powszechną sympatię i w pewien trudny do wytłumaczenia sposób przyciągają do siebie ludzi. Na drugim biegunie z kolei znajdują się osoby, które nie są lubiane i łatwo można zauważyć, że są

Analiza przyczyn kryzysu

W niniejszym artykule chciałbym poruszyć jakże gorący temat kryzysu ekonomicznego, a dokładniej pragnę wyeksponować pewną jego przyczynę. A mianowicie coś co można nazwać kołem wyborczym. Jest to zjawisko długofalowe, które można bardzo łatwo zaobserwować w demokratycznych