Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Wyjście z finansowego dołka

Jeśli brak pracy lub niewystarczające dochody zbiegną się w czasie z nagłą finansową potrzebą, wówczas bardzo łatwo o trudne do spłacenia zadłużenie. Początkowo wszystko wydaje się proste: wystarczy wziąć kredyt i po kłopocie. Jednak jeśli z dnia na dzień sytuacja kredytobiorcy znacznie się nie poprawi, wówczas terminowa spłata rat staje pod znakiem zapytania.

Wprawdzie banki, zabezpieczając swoje interesy, stawiają klientom wysokie wymagania, których osoby bez zdolności kredytowej nie spełnią, jednak ryzyko złego długu i tak istnieje. Co mają zrobić osoby, które uświadamiają sobie nagle swoją trudną sytuację?

Przede wszystkim nie wpadać w panikę, bo bardzo łatwo wtedy o błędy typu: następny kredyt. W końcu sytuacja gmatwa się tak bardzo, że muszą wziąć piąty kredyt na spłatę bieżących rat czterech pierwszych kredytów. Brzmi niewiarygodnie? Niestety, sytuacja taka zdarza się nader często. Tymczasem najlepszym wyjściem, jeszcze na samym początku kłopotów, jest negocjowanie z bankiem odroczenia spłaty rat lub wydłużenie okresu kredytowania tak, by raty były niższe. Następnie z żelazną dyscypliną należy je spłacać w wyznaczonym terminie, gdyż każde opóźnienie wiąże się z kolejnymi kosztami.

Wreszcie należy dołożyć starań, żeby zwiększyć swoje dochody i bez dalszych problemów spłacić zadłużenie. Jeśli, natomiast, sytuacja wymknie się spod kontroli i pętla zadłużenia stanie się dokonanym faktem, wówczas najlepiej jest wziąć kredyt konsolidacyjny, który pozwala zsumować wszystkie zobowiązania i wyznaczyć jedną, możliwą do spłaty ratę. Mądry Polak po szkodzie - mądry po wzięciu kredytu. Życie jednak pisze różne scenariusze a prawdziwa mądrość polega na tym, by przewidywać konsekwencje swoich czynów i ponosić je z całą odpowiedzialnością.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI

Jakie cechy wzbudzają społeczną sympatię?

Obserwując swoich znajomych bardzo często dostrzegamy, że są osoby, które wzbudzają powszechną sympatię i w pewien trudny do wytłumaczenia sposób przyciągają do siebie ludzi. Na drugim biegunie z kolei znajdują się osoby, które nie są lubiane i łatwo można zauważyć, że są

Analiza przyczyn kryzysu

W niniejszym artykule chciałbym poruszyć jakże gorący temat kryzysu ekonomicznego, a dokładniej pragnę wyeksponować pewną jego przyczynę. A mianowicie coś co można nazwać kołem wyborczym. Jest to zjawisko długofalowe, które można bardzo łatwo zaobserwować w demokratycznych