Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Wyjście z finansowego dołka

Jeśli brak pracy lub niewystarczające dochody zbiegną się w czasie z nagłą finansową potrzebą, wówczas bardzo łatwo o trudne do spłacenia zadłużenie. Początkowo wszystko wydaje się proste: wystarczy wziąć kredyt i po kłopocie. Jednak jeśli z dnia na dzień sytuacja kredytobiorcy znacznie się nie poprawi, wówczas terminowa spłata rat staje pod znakiem zapytania.

Wprawdzie banki, zabezpieczając swoje interesy, stawiają klientom wysokie wymagania, których osoby bez zdolności kredytowej nie spełnią, jednak ryzyko złego długu i tak istnieje. Co mają zrobić osoby, które uświadamiają sobie nagle swoją trudną sytuację?

Przede wszystkim nie wpadać w panikę, bo bardzo łatwo wtedy o błędy typu: następny kredyt. W końcu sytuacja gmatwa się tak bardzo, że muszą wziąć piąty kredyt na spłatę bieżących rat czterech pierwszych kredytów. Brzmi niewiarygodnie? Niestety, sytuacja taka zdarza się nader często. Tymczasem najlepszym wyjściem, jeszcze na samym początku kłopotów, jest negocjowanie z bankiem odroczenia spłaty rat lub wydłużenie okresu kredytowania tak, by raty były niższe. Następnie z żelazną dyscypliną należy je spłacać w wyznaczonym terminie, gdyż każde opóźnienie wiąże się z kolejnymi kosztami.

Wreszcie należy dołożyć starań, żeby zwiększyć swoje dochody i bez dalszych problemów spłacić zadłużenie. Jeśli, natomiast, sytuacja wymknie się spod kontroli i pętla zadłużenia stanie się dokonanym faktem, wówczas najlepiej jest wziąć kredyt konsolidacyjny, który pozwala zsumować wszystkie zobowiązania i wyznaczyć jedną, możliwą do spłaty ratę. Mądry Polak po szkodzie - mądry po wzięciu kredytu. Życie jednak pisze różne scenariusze a prawdziwa mądrość polega na tym, by przewidywać konsekwencje swoich czynów i ponosić je z całą odpowiedzialnością.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI