Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować.

W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele faktur, co bywa nie tylko długotrwałe, ale również męczące dla osoby, która jest za nie odpowiedzialna. Ze zmęczenia mogą pojawić się różnorodne błędy. Na fakturze jednak nawet niewielka pomyłka może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji i przykrości ze strony klientów.

Aby ułatwić sobie fakturowanie, wiele przedsiębiorstw chętniej korzysta z programów do faktur, pozwalających na szybsze, sprawne i rzetelne wystawianie dokumentów sprzedaży. Tego typu aplikacje pozwalają na zautomatyzowanie procesu wystawiania faktur, przez co są one przygotowywane szybciej i bardziej rzetelnie. Wiele z takich programów jest darmowych, więc korzystanie z nich jest podwójnie opłacalne. Używanie ich jest proste, przyjazny interfejs użytkownika sprawia, że z aplikacji mogą korzystać również osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z podobnymi modułami.

Skoro operacja fakturowania jest już usprawniona, przychodzi czas na inne działy w firmie. Bardzo modne i funkcjonalne jest również łączenie modułu do wystawiania faktur z innymi programami dla firm. Świetnie sprawdza się zintegrowanie z programem magazynowym. Zastosowanie takiego duetu pozwala nie tylko na szybkie wystawianie estetycznych faktur i rachunków, ale również na sprawne koordynowanie pracy magazynu, posiadanie kontroli nad jego stanem oraz ekspresowe wystawianie dokumentów podczas wydawania czy odbierania towarów. Takie programy zazwyczaj pomagają także w tworzeniu cennika.

Dane z tego dokumentu mogą być automatycznie przenoszone do faktur, co dodatkowo oszczędza czas. Wiele aplikacji można używać w języku polskim, ale również angielskim czy niemieckim. Jest to ważna zaleta dla firm międzynarodowych. Dokumenty można również wystawiać w innych walutach, to użyteczna funkcjonalność.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Co daje nam system ERP?

Nowoczesne systemy ERP dla firm są profesjonalnymi narzędziami, które ułatwiają nam planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Są to nowoczesne narzędzia komputerowe, które pomagają w zarządzaniu firmą. Wspomaganie wielu procesów jes