Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować.

W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele faktur, co bywa nie tylko długotrwałe, ale również męczące dla osoby, która jest za nie odpowiedzialna. Ze zmęczenia mogą pojawić się różnorodne błędy. Na fakturze jednak nawet niewielka pomyłka może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji i przykrości ze strony klientów.

Aby ułatwić sobie fakturowanie, wiele przedsiębiorstw chętniej korzysta z programów do faktur, pozwalających na szybsze, sprawne i rzetelne wystawianie dokumentów sprzedaży. Tego typu aplikacje pozwalają na zautomatyzowanie procesu wystawiania faktur, przez co są one przygotowywane szybciej i bardziej rzetelnie. Wiele z takich programów jest darmowych, więc korzystanie z nich jest podwójnie opłacalne. Używanie ich jest proste, przyjazny interfejs użytkownika sprawia, że z aplikacji mogą korzystać również osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z podobnymi modułami.

Skoro operacja fakturowania jest już usprawniona, przychodzi czas na inne działy w firmie. Bardzo modne i funkcjonalne jest również łączenie modułu do wystawiania faktur z innymi programami dla firm. Świetnie sprawdza się zintegrowanie z programem magazynowym. Zastosowanie takiego duetu pozwala nie tylko na szybkie wystawianie estetycznych faktur i rachunków, ale również na sprawne koordynowanie pracy magazynu, posiadanie kontroli nad jego stanem oraz ekspresowe wystawianie dokumentów podczas wydawania czy odbierania towarów. Takie programy zazwyczaj pomagają także w tworzeniu cennika.

Dane z tego dokumentu mogą być automatycznie przenoszone do faktur, co dodatkowo oszczędza czas. Wiele aplikacji można używać w języku polskim, ale również angielskim czy niemieckim. Jest to ważna zaleta dla firm międzynarodowych. Dokumenty można również wystawiać w innych walutach, to użyteczna funkcjonalność.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Co daje nam system ERP?

Nowoczesne systemy ERP dla firm są profesjonalnymi narzędziami, które ułatwiają nam planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Są to nowoczesne narzędzia komputerowe, które pomagają w zarządzaniu firmą. Wspomaganie wielu procesów jes