Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować.

W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele faktur, co bywa nie tylko długotrwałe, ale również męczące dla osoby, która jest za nie odpowiedzialna. Ze zmęczenia mogą pojawić się różnorodne błędy. Na fakturze jednak nawet niewielka pomyłka może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji i przykrości ze strony klientów.

Aby ułatwić sobie fakturowanie, wiele przedsiębiorstw chętniej korzysta z programów do faktur, pozwalających na szybsze, sprawne i rzetelne wystawianie dokumentów sprzedaży. Tego typu aplikacje pozwalają na zautomatyzowanie procesu wystawiania faktur, przez co są one przygotowywane szybciej i bardziej rzetelnie. Wiele z takich programów jest darmowych, więc korzystanie z nich jest podwójnie opłacalne. Używanie ich jest proste, przyjazny interfejs użytkownika sprawia, że z aplikacji mogą korzystać również osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z podobnymi modułami.

Skoro operacja fakturowania jest już usprawniona, przychodzi czas na inne działy w firmie. Bardzo modne i funkcjonalne jest również łączenie modułu do wystawiania faktur z innymi programami dla firm. Świetnie sprawdza się zintegrowanie z programem magazynowym. Zastosowanie takiego duetu pozwala nie tylko na szybkie wystawianie estetycznych faktur i rachunków, ale również na sprawne koordynowanie pracy magazynu, posiadanie kontroli nad jego stanem oraz ekspresowe wystawianie dokumentów podczas wydawania czy odbierania towarów. Takie programy zazwyczaj pomagają także w tworzeniu cennika.

Dane z tego dokumentu mogą być automatycznie przenoszone do faktur, co dodatkowo oszczędza czas. Wiele aplikacji można używać w języku polskim, ale również angielskim czy niemieckim. Jest to ważna zaleta dla firm międzynarodowych. Dokumenty można również wystawiać w innych walutach, to użyteczna funkcjonalność.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.