Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Wystawianie faktur

Mało która firma decyduje się na to aby wypisywać faktury dla swoich klientów ręcznie z kilku istotnych powodów. Takie wypisywanie faktur sprawia iż w przypadku danej firmy pojawia się zdecydowanie więcej faktur, które wypisywane są niestety ale z różnego rodzaju błędami.

Problemem jest także i to, że takie wypisywanie faktur trwać może zdecydowanie dłużej jednak jest to już mniej istotne. Najważniejszy jest w tym przypadku fakt, iż wiele form korzystających z oprogramowania przeznaczonego do fakturowania właśnie, po prostu odchodzi od tradycyjnych papierowych faktur, przechodząc na tak zwane e-faktury.

e-faktury

Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie z wielu powodów, jednak do jego wdrożenia konieczne jest zastosowanie odpowiedniej klasy oprogramowania, które umożliwia nie tylko wystawianie takich faktur elektronicznych ale też pozwala na ich ewidencjonowanie. Nie jest to na ogół decydująca kwestia przesądzająca o tym jakiego rodzaju oprogramowanie warto jest wybrać, jeśli chodzi o programy do fakturowania jednak jest to kwestia dość istotna.

Pamiętać trzeba też o tym, że pracownicy, nawet jeśli maja do dyspozycji nowoczesne oprogramowanie do fakturowania, mogą także popełniać błędy jeśli chodzi o wystawianie faktur. Z tego też powodu programy do fakturowania powinny w prosty i co ważne przyjazny sposób pozwalać na wystawianie faktur korygujących. Co prawda nie każdy błąd na fakturze wymaga wystawienia od razu faktury korygującej, jednak jeśli już pojawią się błędy to powinna istnieć możliwość ich szybkiego poprawienia.

Dobry program do fakturowania powinien być w stanie udostępniać wiele zróżnicowanych rodzajów faktur. Po pierwsze powinny być to oczywiście najpowszechniej stosowane faktury VAT, jednak bardzo niedobrze jeśli już na tym kończyły by się możliwości takiego oprogramowania. Nowoczesne programy do fakturowania w wielu przypadkach umożliwiają wystawianie zasadniczo wszelkich, przewidzianych polskim prawem rodzajów faktur. Po pierwsze jak najbardziej chodzić może tutaj oczywiście dodatkowo o tak zwane faktury korygujące oraz faktury pro forma. Warto było by owe rodzaje faktur omówić.

Faktury korygujące

Przykładowym rodzajem są faktury korygujące. Jeśli dojdzie już do tego, iż koniecznie trzeba taką fakturę wystawić, to stosowne oprogramowanie powinno pozwolić na właściwe skorygowanie błędu jaki pojawił się w poprzedniej fakturze. Nie ma na szczęście konieczności wpisywania, przynajmniej w zdecydowanej większości tego rodzaju programów, danych dotyczących na przykład klienta od nowa. Po prostu zmienia się tylko te informacje, które mają zostać poprawione. Najczęściej dotyczy to po prostu kwoty faktury jeśli została ona źle naliczona. Jest to nie tylko wygodne, ale zastosowanie takiego oprogramowania sprawia, że nie powinno się ponownie, podczas wystawiania faktury korygującej popełnić błędu. Inaczej wygląda sprawa w przypadku tak zwanych faktur pro forma, które nie mogą być traktowane jako dowody zawarcia transakcji.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko