Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Wystawianie faktur

Mało która firma decyduje się na to aby wypisywać faktury dla swoich klientów ręcznie z kilku istotnych powodów. Takie wypisywanie faktur sprawia iż w przypadku danej firmy pojawia się zdecydowanie więcej faktur, które wypisywane są niestety ale z różnego rodzaju błędami.

Problemem jest także i to, że takie wypisywanie faktur trwać może zdecydowanie dłużej jednak jest to już mniej istotne. Najważniejszy jest w tym przypadku fakt, iż wiele form korzystających z oprogramowania przeznaczonego do fakturowania właśnie, po prostu odchodzi od tradycyjnych papierowych faktur, przechodząc na tak zwane e-faktury.

e-faktury

Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie z wielu powodów, jednak do jego wdrożenia konieczne jest zastosowanie odpowiedniej klasy oprogramowania, które umożliwia nie tylko wystawianie takich faktur elektronicznych ale też pozwala na ich ewidencjonowanie. Nie jest to na ogół decydująca kwestia przesądzająca o tym jakiego rodzaju oprogramowanie warto jest wybrać, jeśli chodzi o programy do fakturowania jednak jest to kwestia dość istotna.

Pamiętać trzeba też o tym, że pracownicy, nawet jeśli maja do dyspozycji nowoczesne oprogramowanie do fakturowania, mogą także popełniać błędy jeśli chodzi o wystawianie faktur. Z tego też powodu programy do fakturowania powinny w prosty i co ważne przyjazny sposób pozwalać na wystawianie faktur korygujących. Co prawda nie każdy błąd na fakturze wymaga wystawienia od razu faktury korygującej, jednak jeśli już pojawią się błędy to powinna istnieć możliwość ich szybkiego poprawienia.

Dobry program do fakturowania powinien być w stanie udostępniać wiele zróżnicowanych rodzajów faktur. Po pierwsze powinny być to oczywiście najpowszechniej stosowane faktury VAT, jednak bardzo niedobrze jeśli już na tym kończyły by się możliwości takiego oprogramowania. Nowoczesne programy do fakturowania w wielu przypadkach umożliwiają wystawianie zasadniczo wszelkich, przewidzianych polskim prawem rodzajów faktur. Po pierwsze jak najbardziej chodzić może tutaj oczywiście dodatkowo o tak zwane faktury korygujące oraz faktury pro forma. Warto było by owe rodzaje faktur omówić.

Faktury korygujące

Przykładowym rodzajem są faktury korygujące. Jeśli dojdzie już do tego, iż koniecznie trzeba taką fakturę wystawić, to stosowne oprogramowanie powinno pozwolić na właściwe skorygowanie błędu jaki pojawił się w poprzedniej fakturze. Nie ma na szczęście konieczności wpisywania, przynajmniej w zdecydowanej większości tego rodzaju programów, danych dotyczących na przykład klienta od nowa. Po prostu zmienia się tylko te informacje, które mają zostać poprawione. Najczęściej dotyczy to po prostu kwoty faktury jeśli została ona źle naliczona. Jest to nie tylko wygodne, ale zastosowanie takiego oprogramowania sprawia, że nie powinno się ponownie, podczas wystawiania faktury korygującej popełnić błędu. Inaczej wygląda sprawa w przypadku tak zwanych faktur pro forma, które nie mogą być traktowane jako dowody zawarcia transakcji.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są