Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Wywłaszczanie i reprywatyzacja nieruchomości

Wywłaszczanie i reprywatyzacja nieruchomościWywłaszczanie nieruchomości polega na przejęciu przez państwo mienia od ich właścicieli. Jest ono wykonywane tylko w przypadku, gdy cel jest istotny i ma służyć dobru ogółu. Procesem odwrotnym do wywłaszczenia jest reprywatyzacja.

Oznacza ona zwrot mienia uprzednim właścicielom, które zostało przejętego przez państwo właśnie na drodze wywłaszczenia. Postępowanie wywłaszczeniowe jest poprzedzone rokowaniami. Ich celem jest sporządzenie odpowiedniej umowy oraz ustalenie, czy możliwe jest przejęcie nieruchomości w inny sposób, na przykład poprzez jej kupno.

Roszczenia są wzbogacone o rozprawę administracyjną, która pozwala na wypowiedzenie się obu stron. Zarówno organ państwowy czy samorządowy jak i właściciel nieruchomości mają czas na złożenie wyjaśnień oraz zgłoszenie ewentualnych skarg czy zarzutów. Mogą na takiej rozprawie przedstawić również swoje propozycje. Roszczenia kończą się wydaniem decyzji wywłaszczeniowej. Powinna ona dokładnie określać i uzasadniać cel wywłaszczenia. Jej zadaniem jest także ustalenie obecnego posiadacza nieruchomości oraz zapewnienie lokali dla obecnych mieszkańców czy najemców nieruchomości. Decyzja wywłaszczeniowa powinna również określać wysokość odszkodowania, jakie przysługuje jej właścicielowi z tytułu wywłaszczenia - wycena nieruchomości.

W procesie starania się o odszkodowanie warto polegać na wiedzy i doświadczeniu specjalistów. Na rynku działa wiele firm, które zajmują się świadczeniem profesjonalnego doradztwa wywłaszczonym. Na ich pomoc można liczyć praktycznie na każdym etapie procesu wywłaszczeniowego. Specjalista zajmie się skompletowaniem dokumentacji oraz przeanalizuje ją po względem prawnym. Wiele firm zajmuje się także składaniem wniosków roszczeniowych w imieniu swoich klientów. Zazwyczaj za wykonane usługi płaci się dopiero po otrzymaniu odszkodowania. Jest to bardzo wygodne dla klientów, ponieważ sam proces wywłaszczeniowy kosztuje ich już wiele nerwów. Elastyczne podejście firm, zajmujących się pomocą wywłaszczonym, oszczędza im dodatkowych stresów.

 
Proces wywłaszczenia nieruchomości

Proces wywłaszczenia nieruchomościWywłaszczeniem nazywamy ograniczenie lub całkowite pozbawienie praw do jej posiadania i użytkowania osobę, która jest jej właścicielem. Wywłaszczenie powinno być odpowiedn

Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.