Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Wziąć kredyt czy pożyczkę?

Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Pierwszą istotną rzeczą, którą trzeba wiedzieć, jest znacząca różnica pomiędzy pożyczką a kredytem. Bardzo kuszące oprocentowanie każę nam ubiegać się o kredyt, jednak są sytuacje, kiedy to właśnie wniosek o udzielenie pożyczki będzie właściwym i pewnie jedynym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej. Co więcej, starać się o kredyt możemy tylko w banku, dodatkowo określając cel, na który przeznaczamy pieniądze. Odwrotnie jest w przypadku pożyczek - całą sumę możemy wydać na cokolwiek tylko mamy ochotę, jednak aby najpierw ją otrzymać, musimy się ubiegać u pożyczkodawcy, najczęściej wybierając jeden z ogólnodostępnych parabanków. Mimo, iż pożyczka na pierwszy rzut oka wydaję się atrakcyjniejsza, to nie zawsze jest tak w ogólnym rozrachunku.

O ile podczas ubiegania się o pierwszą pożyczkę możemy otrzymać oprocentowanie 0%, to niedotrzymanie terminu spłaty będzie mieć w konsekwencji efekty niewspółmierne do całego przedsięwzięcia, tym samym trzeba zadbać o regularne uiszczanie należności, co następuję w formie rat miesięcznych czy choćby w niektórych parabankach także i tygodniowych. Bardzo ważnym elementem działającym na plus pożyczek jest szybkość ich udzielania, gdyż wniosek o nie możemy składać nie bacząc na naszą historię i zdolność kredytową, a także posiadając przy sobie tylko podstawowe dokumenty.

Będąc już pewnym co do skorzystania z pożyczki, musimy wybrać atrakcyjną dla siebie ofertę. Aby z niej skorzystać, wystarczy już dowód osobisty, choć też możemy wybrać pożyczkę przez Internet, telefon, a także bez BIK, społecznościową, czy nawet najbardziej znaną wszystkim chwilówkę. Mając odpowiednią pożyczkę, pozostaje nam wybranie jej kwoty i okresu spłaty. Po tym wszystkim możemy się cieszyć pieniążkami w naszych rękach, a już na samym końcu pamiętajmy o spłacie należności w terminie, a wszystko przebiegnie pomyślnie i bez komplikacji.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest