Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Wziąć kredyt czy pożyczkę?

Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Pierwszą istotną rzeczą, którą trzeba wiedzieć, jest znacząca różnica pomiędzy pożyczką a kredytem. Bardzo kuszące oprocentowanie każę nam ubiegać się o kredyt, jednak są sytuacje, kiedy to właśnie wniosek o udzielenie pożyczki będzie właściwym i pewnie jedynym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej. Co więcej, starać się o kredyt możemy tylko w banku, dodatkowo określając cel, na który przeznaczamy pieniądze. Odwrotnie jest w przypadku pożyczek - całą sumę możemy wydać na cokolwiek tylko mamy ochotę, jednak aby najpierw ją otrzymać, musimy się ubiegać u pożyczkodawcy, najczęściej wybierając jeden z ogólnodostępnych parabanków. Mimo, iż pożyczka na pierwszy rzut oka wydaję się atrakcyjniejsza, to nie zawsze jest tak w ogólnym rozrachunku.

O ile podczas ubiegania się o pierwszą pożyczkę możemy otrzymać oprocentowanie 0%, to niedotrzymanie terminu spłaty będzie mieć w konsekwencji efekty niewspółmierne do całego przedsięwzięcia, tym samym trzeba zadbać o regularne uiszczanie należności, co następuję w formie rat miesięcznych czy choćby w niektórych parabankach także i tygodniowych. Bardzo ważnym elementem działającym na plus pożyczek jest szybkość ich udzielania, gdyż wniosek o nie możemy składać nie bacząc na naszą historię i zdolność kredytową, a także posiadając przy sobie tylko podstawowe dokumenty.

Będąc już pewnym co do skorzystania z pożyczki online, musimy wybrać atrakcyjną dla siebie ofertę. Aby z niej skorzystać, wystarczy już dowód osobisty, choć też możemy wybrać pożyczkę przez Internet, telefon, a także bez BIK, społecznościową, czy nawet najbardziej znaną wszystkim chwilówkę. Mając odpowiednią pożyczkę, pozostaje nam wybranie jej kwoty i okresu spłaty. Po tym wszystkim możemy się cieszyć pieniążkami w naszych rękach, a już na samym końcu pamiętajmy o spłacie należności w terminie, a wszystko przebiegnie pomyślnie i bez komplikacji.

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s