Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące znaczenie?

Jednym z ważniejszych czynników jest oddziaływanie na konsumenta osób przebywających w jego najbliższym otoczeniu. Wpływu innych ludzi lekceważyć nie można. Poglądy innych, podejmowane przez nich decyzje mogą w istotny sposób wpływać na zachowania konsumentów.

Szczególną uwagę w działaniach marketingowych zwraca się na liderów opinii oraz na rolę poczty pantoflowej. Liderzy opinii to potoczne określenie tych osób, które mają istotny wpływ na innych. Mają oni duży wpływ na innych podczas zakupu takich towarów, jak samochód, komputer czy odzież. Jednym z ważniejszych zadaniem współczesnego marketingu jest dotarcie do tych właśnie osób i przekonanie ich do swej oferty.

Wiele przedsiębiorstw stawia zatem na współpracę ze znanymi ludźmi, którzy swymi zawodowymi sukcesami mogą stanowić autorytet dla zwykłych obywateli. Jeździć wozem takim samym, jak popularny aktor lub korzystać z tego samego obuwia sportowego, co znany piłkarz - to marzenia wielu ludzi, zafascynowanych postacią swego bohatera.

Nieco inaczej działa poczta pantoflowa. Tu informacja o produktach i usługach przekazywana jest podczas prywatnych rozmów. Przypuszcza się, że to właśnie poczta pantoflowa jest dla wielu konsumentów głównym źródłem informacji na temat konkretnych produktów. Kupując niektóre przedmioty lub szukając dla siebie pewnych usług wiele osób chętnie sięga po opinie znajomych i sugeruje się ich postępowaniem. Osoby zajmujące się zawodowo marketingiem doskonale wiedzą, jak świetną formą reklamy może być rekomendacja znajomych.

Równie ważnym czynnikiem wpływającym na zachowanie konsumenta są tzw. grupy odniesienia. Grupy te mogą w istotny sposób wpływać na decyzje podejmowane podczas zakupów, szczególnie gdy przedmiotem transakcji mają być towary uznawane za luksusowe. Dobrym przykładem odniesienia może być klub, do którego należy konsument lub grupa, do której chciałby należeć i która jest dla niego wzorem.

Na zachowanie konsumenta na rynku wpływa również rodzina. W wielu rodzinach decyzje dotyczące zakupów podejmuje się wspólnie, zaś każdy członek rodziny odgrywa w nim mniejszą lub większą rolę. Można tu wyróżnić m.in. inicjatora zakupu oraz doradcę. Ważny jest również użytkownik, czyli ten członek rodziny, z którego powodu dany produkt ma zostać zakupiony.

 
Systemy crm w zarządzaniu relacjami z klientami

Systemy CRMFirma dąży do zaspokojenia potrzeb nabywców. Wszystkie jej działania, które stosuje mają za zadanie wykreować związek jaki zachodzi między firmą a odbiorcą. Zabiegi tego typu to marketing więzi z klientem.

Nowoczesny system informatyczny firmy

Nowoczesny system informatyczny firmySkomputeryzowana firma to dla nas żadna nowość. Komputer nie jest dziś luksusem, ale koniecznością. W prowadzeniu firmy przydaje się w wielu działach, pozwalaj

W jaki sposób można finansować swoją działalność gospodarczą?

finansowanie swojej działalności gospodarczejOsoby rozpoczynające swoją działalność mogą przede wszystkim wykorzystać kredyt dla nowych firm. Jest to oferta wielu banków oraz instytucji pozabankowych, w których można też znaleź

Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.