Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Zagrożenia w Internecie

Na przestrzeni lat bardzo głośno było o bardzo wielu sprawach pedofilii w Internecie. Jest to niestety częsty przypadek i mimo złych doświadczeń, młode dziewczyny często umawiają się z chłopakami w Internecie, podczas gdy ich wymarzony blondyn, który tak się legitymował, okazuje się mężczyzną po czterdziestce, który chce jedynie wykorzystać seksualnie dziewczynę.

Takie wypadki zdarzają się stale i wciąż. Niepomny na ostrzeżenia płynące z mediów dziewczyny postępują tak cały czas. Dochodziło nawet do zabójstw z tym związanych. Internet to bardzo niebezpieczne miejsce. Jesteśmy tylko pozornie anonimowi i coraz częściej się o tym mówi. Surfując po Internecie trzeba być bardzo, ale to bardzo ostrożnym.

Nic bowiem nie jest takie jakim się wydaje, ale to przecież fakt powszechnie dobrze wszystkim znany, tylko dlaczego tak rzadko stosowany? Internet to poważne źródło zagrożenia z różnych stron. Nie tylko w ten sposób możemy zostać ofiarami Internetu. Również poprzez odwiedzanie nieodpowiednich stron, nasze dane mogą wycieknąć do Internetu co zakończyć się może zhakowaniem.

Tego znając życie każdy wolałby uniknąć, zwłaszcza jeżeli posiada na swoim komputerze różne niezwykle ważne dane np. dane firmowe. Warto zadbać o swój komputer i bezpieczny Internet. Po co pchać się w miejsca niepożądane, które mogą przysporzyć tylko i wyłącznie kłopotu. Znacznie lepiej jest się ograniczyć do znanych i zaufanych witryn internetowych. Na portalach społecznościowych mamy prawie stu procentową pewność, że nie przekraczamy tam żadnych praw ani przepisów, jednak niektórzy są zdolni i do tego.

Inną rzeczą jest ściąganie/pobieranie plików z Internetu. Tutaj ryzyko jest już większe i musimy tu zwiększyć swoją uwagę na to, co robimy. Nie powinniśmy natomiast pobierać nic z Internetu, gdyż samo to jest przestępstwem a rozpowszechnianie danego pliku to przestępstwo następne. Nie możemy robić wszystkiego i jak nam się podoba, nasza czujność powinna być zwiększona w takich właśnie przypadkach. Dlatego też uczulam i ostrzegam innych użytkowników, by się choć trochę ograniczyli.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.