Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Zagrożenia w Internecie

Na przestrzeni lat bardzo głośno było o bardzo wielu sprawach pedofilii w Internecie. Jest to niestety częsty przypadek i mimo złych doświadczeń, młode dziewczyny często umawiają się z chłopakami w Internecie, podczas gdy ich wymarzony blondyn, który tak się legitymował, okazuje się mężczyzną po czterdziestce, który chce jedynie wykorzystać seksualnie dziewczynę.

Takie wypadki zdarzają się stale i wciąż. Niepomny na ostrzeżenia płynące z mediów dziewczyny postępują tak cały czas. Dochodziło nawet do zabójstw z tym związanych. Internet to bardzo niebezpieczne miejsce. Jesteśmy tylko pozornie anonimowi i coraz częściej się o tym mówi. Surfując po Internecie trzeba być bardzo, ale to bardzo ostrożnym.

Nic bowiem nie jest takie jakim się wydaje, ale to przecież fakt powszechnie dobrze wszystkim znany, tylko dlaczego tak rzadko stosowany? Internet to poważne źródło zagrożenia z różnych stron. Nie tylko w ten sposób możemy zostać ofiarami Internetu. Również poprzez odwiedzanie nieodpowiednich stron, nasze dane mogą wycieknąć do Internetu co zakończyć się może zhakowaniem.

Tego znając życie każdy wolałby uniknąć, zwłaszcza jeżeli posiada na swoim komputerze różne niezwykle ważne dane np. dane firmowe. Warto zadbać o swój komputer i bezpieczny Internet. Po co pchać się w miejsca niepożądane, które mogą przysporzyć tylko i wyłącznie kłopotu. Znacznie lepiej jest się ograniczyć do znanych i zaufanych witryn internetowych. Na portalach społecznościowych mamy prawie stu procentową pewność, że nie przekraczamy tam żadnych praw ani przepisów, jednak niektórzy są zdolni i do tego.

Inną rzeczą jest ściąganie/pobieranie plików z Internetu. Tutaj ryzyko jest już większe i musimy tu zwiększyć swoją uwagę na to, co robimy. Nie powinniśmy natomiast pobierać nic z Internetu, gdyż samo to jest przestępstwem a rozpowszechnianie danego pliku to przestępstwo następne. Nie możemy robić wszystkiego i jak nam się podoba, nasza czujność powinna być zwiększona w takich właśnie przypadkach. Dlatego też uczulam i ostrzegam innych użytkowników, by się choć trochę ograniczyli.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.