Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał.

Na najbardziej popularnym portalu aukcyjnym każdego dnia spotyka się ze sobą kilka milionów kupujących oraz wiele tysięcy sprzedających. Wybór jest naprawdę ogromny. Zakupy w sieci wybierają określone grupy konsumentów.

Są to przede wszystkim osoby, które pragną nabyć coś taniej. Są to także te osoby, które cenią swój wolny czas. Ich zdaniem lepiej coś szybko zamówić w sieci niż tracić czas na odwiedzanie kilku stacjonarnych sklepów. Wreszcie klientami są osoby, które nie mogą znaleźć produktów, których potrzebują. W dużej mierze dotyczy to mieszkańców wsi, którym często nie opłaca się po jakiś drobiazg jechać do odległego miasta.

Jak zjednać sobie klientów w sprzedaży internetowej?

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na działalność, która polega na sprzedaży przedmiotów na odległość. Oferta zwykle prezentowana jest za pomocą portali aukcyjnych, ogłoszeniowych albo sklepów internetowych. Wiele osób mylnie sądzi, że prowadzenie tego typu sprzedaży jest bardzo proste. W praktyce jednak okazuje się, że brak osobistego kontaktu z klientem nie zawsze jest zaletą.

Klienci internetowi podobnie jak stacjonarni potrafią okazywać swoje niezadowolenie, robią sceny, zwracają towary a niekiedy nawet umieszczają oczerniające opinie w sieci. Wniosek z tego taki, że z klientami internetowymi trzeba umieć postępować. Trzeba o nich dbać tak samo jak o klientów w zwykłym sklepie. Debiutujący sprzedawca musi jednak najpierw znaleźć sposób na to, żeby w ogóle pozyskać klientów.

Trzeba więc zadbać o dobrą promocję swojej oferty, wypozycjonować sklep, udzielać się na forach internetowych. Na początku ceny powinny być zachęcające a debiutujący przedsiębiorca powinien pogodzić się z wizją symbolicznych zysków. Nie można jednak też i przesadzać z bardzo niskimi cenami. Nie warto też oddawać produktów za darmo, bo klienci ich nie docenią.

Aby odbiorcy byli zadowoleni trzeba im prezentować bogatą ofertę, która będzie często poszerzana. Wskazane jest by sprzedawać produkty o wysokiej jakości co do których nie będzie reklamacji. Trzeba też szybko odpowiadać na zapytania oraz szybko wysyłać zamówienia.

 
Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny

Sieci handlowe

Wiele małych sklepów spożywczych "wciąganych" jest do dużych sieci handlowych. Sieci takie jak Lewiatan, Euro, Detal itp. są coraz bardziej popularne, a poza tym oferują dobre warunki współpracy. Współpraca z jedną z sieci tego rodzaju wiąże się niewątpliwie z pewnego rodz