Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał.

Na najbardziej popularnym portalu aukcyjnym każdego dnia spotyka się ze sobą kilka milionów kupujących oraz wiele tysięcy sprzedających. Wybór jest naprawdę ogromny. Zakupy w sieci wybierają określone grupy konsumentów.

Są to przede wszystkim osoby, które pragną nabyć coś taniej. Są to także te osoby, które cenią swój wolny czas. Ich zdaniem lepiej coś szybko zamówić w sieci niż tracić czas na odwiedzanie kilku stacjonarnych sklepów. Wreszcie klientami są osoby, które nie mogą znaleźć produktów, których potrzebują. W dużej mierze dotyczy to mieszkańców wsi, którym często nie opłaca się po jakiś drobiazg jechać do odległego miasta.

Jak zjednać sobie klientów w sprzedaży internetowej?

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na działalność, która polega na sprzedaży przedmiotów na odległość. Oferta zwykle prezentowana jest za pomocą portali aukcyjnych, ogłoszeniowych albo sklepów internetowych. Wiele osób mylnie sądzi, że prowadzenie tego typu sprzedaży jest bardzo proste. W praktyce jednak okazuje się, że brak osobistego kontaktu z klientem nie zawsze jest zaletą.

Klienci internetowi podobnie jak stacjonarni potrafią okazywać swoje niezadowolenie, robią sceny, zwracają towary a niekiedy nawet umieszczają oczerniające opinie w sieci. Wniosek z tego taki, że z klientami internetowymi trzeba umieć postępować. Trzeba o nich dbać tak samo jak o klientów w zwykłym sklepie. Debiutujący sprzedawca musi jednak najpierw znaleźć sposób na to, żeby w ogóle pozyskać klientów.

Trzeba więc zadbać o dobrą promocję swojej oferty, wypozycjonować sklep, udzielać się na forach internetowych. Na początku ceny powinny być zachęcające a debiutujący przedsiębiorca powinien pogodzić się z wizją symbolicznych zysków. Nie można jednak też i przesadzać z bardzo niskimi cenami. Nie warto też oddawać produktów za darmo, bo klienci ich nie docenią.

Aby odbiorcy byli zadowoleni trzeba im prezentować bogatą ofertę, która będzie często poszerzana. Wskazane jest by sprzedawać produkty o wysokiej jakości co do których nie będzie reklamacji. Trzeba też szybko odpowiadać na zapytania oraz szybko wysyłać zamówienia.

 
Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny

Sieci handlowe

Wiele małych sklepów spożywczych "wciąganych" jest do dużych sieci handlowych. Sieci takie jak Lewiatan, Euro, Detal itp. są coraz bardziej popularne, a poza tym oferują dobre warunki współpracy. Współpraca z jedną z sieci tego rodzaju wiąże się niewątpliwie z pewnego rodz