Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Zakupy w sieci

Dzięki Internetowi można kupić prawie wszystko nie wychodząc z domu. Robienie zakupów przez całe wieki przebiegało według utartego schematu: najpierw trzeba było uzbierać odpowiednią ilość gotówki, potem udać się do sklepu lub na targowisko, wybrać odpowiedni towar i zapłacić sprzedawcy.

Ten sposób może już jednak niedługo odejść do lamusa. Internet stworzył bowiem nowe, nieograniczone możliwości nabywania różnorodnych artykułów - od książek i kosmetyków poczynając, na komputerach kończąc. Dzięki temu wśród wielu ofert przedstawionych w sieci możemy wybrać tę, która nas najbardziej satysfakcjonuje.

Co więcej, takie komputerowe przeglądanie zawartości sklepów jest niezwykle wygodne - zamiast tracić sporo czasu i pieniędzy na osobiste odwiedzanie znacznie od siebie oddalonych marketów, wchodzimy tylko na ich strony internetowe. Taki sposób robienia zakupów ma jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę - pozwala dokładnie zapoznać się z ofertą każdego sklepu. Możemy więc w spokoju wybrać to, co nas najbardziej interesuje, nie narażając się przy tym na zniecierpliwienie sprzedawcy.

W niemal każdym z internetowych sklepów znajduje się formularz, służący do składania zamówień. Po jego wypełnieniu zamówienie jest przesyłane do firmy - właściciela sklepu.
Sposób realizacji zamówień zależy od sklepu, w którym zamierzamy coś kupić. Proces zapłaty odbywa się za pośrednictwem Internetu lub poza Internetem - zakupu wtedy dokonuje się za zaliczeniem pocztowym. Opłata przez Internet związana jest to z koniecznością zainstalowania odpowiednich zabezpieczeń transakcji w Internecie.

Artykuły dowożone są od 2 do 48 godzin od złożenia zamówienia. Najszybciej dostaniemy artykuły spożywcze, kwiaty (we wskazane miejsce, wieńce i wiązanki również na cmentarz), dania z restauracji i częściowo artykuły drogeryjne i kosmetyczne oraz chemię gospodarczą. Na pozostałe artykuły poczekamy nieco dłużej. Dokładnych informacji na ten temat udzieli nam operator, który często telefonicznie potwierdza zamówienie.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny