Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Zakupy w sieci

Dzięki Internetowi można kupić prawie wszystko nie wychodząc z domu. Robienie zakupów przez całe wieki przebiegało według utartego schematu: najpierw trzeba było uzbierać odpowiednią ilość gotówki, potem udać się do sklepu lub na targowisko, wybrać odpowiedni towar i zapłacić sprzedawcy.

Ten sposób może już jednak niedługo odejść do lamusa. Internet stworzył bowiem nowe, nieograniczone możliwości nabywania różnorodnych artykułów - od książek i kosmetyków poczynając, na komputerach kończąc. Dzięki temu wśród wielu ofert przedstawionych w sieci możemy wybrać tę, która nas najbardziej satysfakcjonuje.

Co więcej, takie komputerowe przeglądanie zawartości sklepów jest niezwykle wygodne - zamiast tracić sporo czasu i pieniędzy na osobiste odwiedzanie znacznie od siebie oddalonych marketów, wchodzimy tylko na ich strony internetowe. Taki sposób robienia zakupów ma jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę - pozwala dokładnie zapoznać się z ofertą każdego sklepu. Możemy więc w spokoju wybrać to, co nas najbardziej interesuje, nie narażając się przy tym na zniecierpliwienie sprzedawcy.

W niemal każdym z internetowych sklepów znajduje się formularz, służący do składania zamówień. Po jego wypełnieniu zamówienie jest przesyłane do firmy - właściciela sklepu.
Sposób realizacji zamówień zależy od sklepu, w którym zamierzamy coś kupić. Proces zapłaty odbywa się za pośrednictwem Internetu lub poza Internetem - zakupu wtedy dokonuje się za zaliczeniem pocztowym. Opłata przez Internet związana jest to z koniecznością zainstalowania odpowiednich zabezpieczeń transakcji w Internecie.

Artykuły dowożone są od 2 do 48 godzin od złożenia zamówienia. Najszybciej dostaniemy artykuły spożywcze, kwiaty (we wskazane miejsce, wieńce i wiązanki również na cmentarz), dania z restauracji i częściowo artykuły drogeryjne i kosmetyczne oraz chemię gospodarczą. Na pozostałe artykuły poczekamy nieco dłużej. Dokładnych informacji na ten temat udzieli nam operator, który często telefonicznie potwierdza zamówienie.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny