Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Zakupy w sieci

Dzięki Internetowi można kupić prawie wszystko nie wychodząc z domu. Robienie zakupów przez całe wieki przebiegało według utartego schematu: najpierw trzeba było uzbierać odpowiednią ilość gotówki, potem udać się do sklepu lub na targowisko, wybrać odpowiedni towar i zapłacić sprzedawcy.

Ten sposób może już jednak niedługo odejść do lamusa. Internet stworzył bowiem nowe, nieograniczone możliwości nabywania różnorodnych artykułów - od książek i kosmetyków poczynając, na komputerach kończąc. Dzięki temu wśród wielu ofert przedstawionych w sieci możemy wybrać tę, która nas najbardziej satysfakcjonuje.

Co więcej, takie komputerowe przeglądanie zawartości sklepów jest niezwykle wygodne - zamiast tracić sporo czasu i pieniędzy na osobiste odwiedzanie znacznie od siebie oddalonych marketów, wchodzimy tylko na ich strony internetowe. Taki sposób robienia zakupów ma jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę - pozwala dokładnie zapoznać się z ofertą każdego sklepu. Możemy więc w spokoju wybrać to, co nas najbardziej interesuje, nie narażając się przy tym na zniecierpliwienie sprzedawcy.

W niemal każdym z internetowych sklepów znajduje się formularz, służący do składania zamówień. Po jego wypełnieniu zamówienie jest przesyłane do firmy - właściciela sklepu.
Sposób realizacji zamówień zależy od sklepu, w którym zamierzamy coś kupić. Proces zapłaty odbywa się za pośrednictwem Internetu lub poza Internetem - zakupu wtedy dokonuje się za zaliczeniem pocztowym. Opłata przez Internet związana jest to z koniecznością zainstalowania odpowiednich zabezpieczeń transakcji w Internecie.

Artykuły dowożone są od 2 do 48 godzin od złożenia zamówienia. Najszybciej dostaniemy artykuły spożywcze, kwiaty (we wskazane miejsce, wieńce i wiązanki również na cmentarz), dania z restauracji i częściowo artykuły drogeryjne i kosmetyczne oraz chemię gospodarczą. Na pozostałe artykuły poczekamy nieco dłużej. Dokładnych informacji na ten temat udzieli nam operator, który często telefonicznie potwierdza zamówienie.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny