Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Zalety skupów samochodów

Nowoczesne skupy samochodów używanych są ciekawą alternatywą dla komisów samochodowych oraz prowadzenia bezpośredniej sprzedaży auta.

W skupie wszystko dzieje się szybko i sprawnie, nie ma mowy o żadnym czekaniu oraz trzymaniu zbyt niskiej kwoty za samochód. Skupy mają wiele zalet i przyczyniają się one do zwiększenia popularności tego typu firm. Pierwsza zaleta to oszczędność czasu. Wszystkie formalności są załatwiane w czasie jednego spotkania, które trwa maksymalnie dwie godziny.

Wtedy ma miejsce oglądanie samochody, negocjowanie ceny jak i podpisywanie umowy i przekazywanie należności. Samochód jest sprzedany od razu, a my wracamy do domu z gotówką lub czekamy na przelew z firmy, jeśli wybraliśmy taką opcję.

To właśnie druga zaleta sprzedaży samochodu w skupie: elastyczność. Możemy zdecydować się na taką formę płatności, która najbardziej nam odpowiada. Trzecią zaletą jest atrakcyjna cena, zaproponowana za nasze auto, skupy mogą zaproponować wysoką kwotę, a i tak operacja jest dla nich opłacalna. Nie są bowiem pośrednikami, ale bezpośrednimi nabywcami naszego samochodu. Kolejnym plusem na rzecz skupów samochodów jest wygoda, jaką dają klientom. Jedno spotkanie i minimum formalności: dotychczas wydawało się nam, że sprzedawanie samochodu w ten sposób jest nierealne, ale to nieprawda. Nowoczesne transakcje w sklepie samochodów tak właśnie wyglądają. Kolejna zaleta takich transakcji to bezpieczeństwo, wszystko odbywa się legalnie, zgodnie z prawem i w bezpiecznych okolicznościach.

Pracownicy skupu zawsze na miejsce spotkania wybierają teren bezpieczny. Robią tak ze względu na bezpieczeństwo własne jak i klienta, który będzie wracał do domu z dość dużą sumą pieniędzy, jeśli zdecyduje się na płatność gotówką. Sprzedając auto w takiej firmie nie musimy go przed sprzedażą naprawiać ani czyścić. Stan wizualny pojazdu nie wpływa na jego cenę. Skupy samochodów zainteresowane są każdym samochodem, zarówno pawie nowym jak i samochodem powypadkowym czy całkowicie niesprawnym.

 
Co trzeba skontrolować przy zakupie samochodu?

Diagnostyka autaKupienie dla młodzieńca samochodu osobowego powinno być dogłębnie rozmyślone szczególnie w przypadku gdy samochód osobowy bywa nabyty od innego użytkownika. Trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy.

Usługi skupu samochodowego

Skup samochodów to nowoczesna firma, która zajmuje się szybkim i sprawnym odkupem aut za gotówkę. Korzystanie z usług takich przedsiębiorstw ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy zaoszczędzić czas na szukaniu kupca, czyli osoby chętniej do odkupienia naszego auta.

Komis aut

Sprzedaż za pośrednictwem komisu to bardzo popularna metoda. Szczególnie polecana, jeżeli na zbyciu mamy jakiś samochód. Jak każda forma sprzedaży, tak i ten skup auta ma swoje plusy i minusy, nad którym warto się zastanowić. Oto

Sprzedaż auta w skupie

Skup aut za gotówkę jest profesjonalną firmą, która zajmuje się ułatwianiem wielu transakcji kupna i sprzedaży samochodu. Klient zgłasza się do skupu i deklaruje chęć sprzedania swojego pojazdu. Pracownik prosi go o podanie najwa