Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Zalety wirtualnego biura

Posiadanie wirtualnego biura zamiast tradycyjnego ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala na oddzielenie życia prywatnego od służbowego, jest to bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku prowadzenia działalności z domu.

Oczywiście nadal możemy pracować w swoim mieszkaniu, ale wirtualne biuro pozwala na szybką zmianę adresu firmy. Listy nie będą już przychodziły na adres domowy, ale na ten, który otrzymamy w usłudze wirtualnego biura.

Ten adres jest nie tylko prestiżowy, ale również wirtualny, co oznacza, że nie musimy płacić na wynajmowanie pomieszczenia. To kolejna zaleta wirtualnego biura: zaoszczędzenie na opłatach za wynajem pomieszczenia lub czasem nawet pomieszczeń na lokale biurowe. Musimy jednak pamiętać o tym, że taki czynsz to nie wszystko. Decydując się na wynajęcie biura musimy również odpowiednio je urządzić, wiec należy doliczyć koszty ewentualnego remontu i wyposażenia pomieszczenia.

Farby, podłogi, robocizna, meble, sprzęty: to wszystko kosztuje, a nie każda firma może pozwolić sobie na tego typu wydatki, zwłaszcza na początku działalności. Dlatego właśnie tak wiele nowopowstających firm decyduje się na skorzystanie z nowoczesnej i modnej usługi wirtualnego biura. Nie musimy również ponosić kosztów zatrudnienia personelu. Firmy proponujące biura w Internecie zatroszczyły się również o wymagania klientów, którzy chcą w wirtualnym biurze kogoś zatrudnić.

Obok usługi wirtualnego adresu można wykupić również wirtualny sekretariat, z wykwalifikowaną sekretarką, która zajmie się wszelkimi sprawami biurowymi. Jej zadaniem jest między innymi sprawdzanie skrzynki mailowej, odbieranie firmowej korespondenci, umawianiem spotkań z klientami, odbieraniem telefonów jak i informowaniem właściciela przedsiębiorstwa o najważniejszych sprawach. W wielu przypadkach z wirtualnego sekretariatu wystosowywane są również odpowiednie raporty, pozwalające na monitorowanie tego, co na bieżąco dzieje się w firmie. Wiele osób bardzo chwali sobie wirtualne biura, ze względu na wygodę i naprawdę duże oszczędności.

 
Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji