Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Zarabianie w domu

Zarabianie w domu

Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Czy jest w takim razie alternatywa dla zarabiania na etacie? Czy możemy wykonywać dochodową pracę bez wychodzenia z własnego domu?

Oczywiście, że tak, opcji takiej pracy jest kilka.

Telemarketing

Możemy na przykład podjąć się telemarketingu. Pod tym pojęciem kryje się wykonywanie z domu telefonów w ramach danego zlecenia. Do tego niezbędna jest umiejętność obsługi komputera oraz dostęp do Internetu. Dzięki właściwemu oprogramowaniu mierzona jest ilość połączeń i ich efektywność. Dla pracodawcy jest to spora oszczędność. Nie musi utrzymywać dla tego celu biura oraz opłacać za nas składek. Dla nas jest to możliwość wykonywania pracy w zaciszu własnego mieszkania, w godzinach nam pasujących.

Freelancing

Inna ciekawą alternatywą dla etatu jest praca w ramach freelancingu. Pod tym pojęciem kryje się szereg rodzajów prac wykonywanych na umowie o dzieło, do których zalicza się pisanie tekstów marketingowych i artykułów, tworzenie oprogramowania i grafiki stron internetowych. Charakter prac, termin realizacji i wysokość zarobków ustalamy ze zleceniodawcą w umowie. Oferty pracy zdalnej możemy znaleźć pod dostatkiem w Internecie. Musimy tylko mieć świadomość, że konkurencja jest tu duża i żeby uzyskiwać atrakcyjne zlecenia niezbędne mogą okazać się odpowiednie referencje od dotychczasowych zleceniodawców. A jak wiadomo referencje takie dostaniemy dopiero po wykonanej pracy i to wykonanej naprawdę dobrze. A do tego wszystkiego trzeba czasu i doświadczenia.

Zarobki przy wykonywaniu takiej pracy są bardzo zróżnicowane i zależą m.in. od charakteru pracy, doświadczenia zleceniobiorcy oraz konkurencji w danym obszarze działalności.

Ofert pracy, którą możemy wykonywać bez wychodzenia z domu jest naprawdę wiele. Znajdziemy je na przykład rejestrując się na jednej z wielu stron z ogłoszeniami. Można także samodzielnie dać ogłoszenie o wykonywaniu zleceń. Z pomocą przyjdą na pewno portale aukcyjne oraz wspomniane już strony ze zleceniami. Tak jak wszędzie tak i w tym przypadku istnieje pewien margines nieuczciwych zleceniodawców, którzy za wykonane przez nas zlecenie nie będą zamierzali zapłacić. Dlatego tak istotne jest podpisywanie legalnych umów o dzieło. Dzięki temu można, w razie konieczności, bronić swoich praw.

Zobacz też:

Zarabianie w internecie

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.

Zarabianie w Internecie nie zawsze jest przyjemne

Zarabianie w Internecie daje nam mnóstwo możliwości. Ale wśród nich jest wiele osób, którzy czyhają na nasze zrobione zlecenia czy pieniądze. W sieci możemy nawiązywać współpracę zarówno z osobami fizycznymi jak i firmami z całej Polski. To bardzo duży zasięg. I to oczywiści