Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Zarabianie w domu

Zarabianie w domu

Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Czy jest w takim razie alternatywa dla zarabiania na etacie? Czy możemy wykonywać dochodową pracę bez wychodzenia z własnego domu?

Oczywiście, że tak, opcji takiej pracy jest kilka.

Telemarketing

Możemy na przykład podjąć się telemarketingu. Pod tym pojęciem kryje się wykonywanie z domu telefonów w ramach danego zlecenia. Do tego niezbędna jest umiejętność obsługi komputera oraz dostęp do Internetu. Dzięki właściwemu oprogramowaniu mierzona jest ilość połączeń i ich efektywność. Dla pracodawcy jest to spora oszczędność. Nie musi utrzymywać dla tego celu biura oraz opłacać za nas składek. Dla nas jest to możliwość wykonywania pracy w zaciszu własnego mieszkania, w godzinach nam pasujących.

Freelancing

Inna ciekawą alternatywą dla etatu jest praca w ramach freelancingu. Pod tym pojęciem kryje się szereg rodzajów prac wykonywanych na umowie o dzieło, do których zalicza się pisanie tekstów marketingowych i artykułów, tworzenie oprogramowania i grafiki stron internetowych. Charakter prac, termin realizacji i wysokość zarobków ustalamy ze zleceniodawcą w umowie. Oferty pracy zdalnej możemy znaleźć pod dostatkiem w Internecie. Musimy tylko mieć świadomość, że konkurencja jest tu duża i żeby uzyskiwać atrakcyjne zlecenia niezbędne mogą okazać się odpowiednie referencje od dotychczasowych zleceniodawców. A jak wiadomo referencje takie dostaniemy dopiero po wykonanej pracy i to wykonanej naprawdę dobrze. A do tego wszystkiego trzeba czasu i doświadczenia.

Zarobki przy wykonywaniu takiej pracy są bardzo zróżnicowane i zależą m.in. od charakteru pracy, doświadczenia zleceniobiorcy oraz konkurencji w danym obszarze działalności.

Ofert pracy, którą możemy wykonywać bez wychodzenia z domu jest naprawdę wiele. Znajdziemy je na przykład rejestrując się na jednej z wielu stron z ogłoszeniami. Można także samodzielnie dać ogłoszenie o wykonywaniu zleceń. Z pomocą przyjdą na pewno portale aukcyjne oraz wspomniane już strony ze zleceniami. Tak jak wszędzie tak i w tym przypadku istnieje pewien margines nieuczciwych zleceniodawców, którzy za wykonane przez nas zlecenie nie będą zamierzali zapłacić. Dlatego tak istotne jest podpisywanie legalnych umów o dzieło. Dzięki temu można, w razie konieczności, bronić swoich praw.

Zobacz też:

Zarabianie przez internet ankiety

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na