Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Zarabianie w domu

Zarabianie w domu

Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Czy jest w takim razie alternatywa dla zarabiania na etacie? Czy możemy wykonywać dochodową pracę bez wychodzenia z własnego domu?

Oczywiście, że tak, opcji takiej pracy jest kilka.

Telemarketing

Możemy na przykład podjąć się telemarketingu. Pod tym pojęciem kryje się wykonywanie z domu telefonów w ramach danego zlecenia. Do tego niezbędna jest umiejętność obsługi komputera oraz dostęp do Internetu. Dzięki właściwemu oprogramowaniu mierzona jest ilość połączeń i ich efektywność. Dla pracodawcy jest to spora oszczędność. Nie musi utrzymywać dla tego celu biura oraz opłacać za nas składek. Dla nas jest to możliwość wykonywania pracy w zaciszu własnego mieszkania, w godzinach nam pasujących.

Freelancing

Inna ciekawą alternatywą dla etatu jest praca w ramach freelancingu. Pod tym pojęciem kryje się szereg rodzajów prac wykonywanych na umowie o dzieło, do których zalicza się pisanie tekstów marketingowych i artykułów, tworzenie oprogramowania i grafiki stron internetowych. Charakter prac, termin realizacji i wysokość zarobków ustalamy ze zleceniodawcą w umowie. Oferty pracy zdalnej możemy znaleźć pod dostatkiem w Internecie. Musimy tylko mieć świadomość, że konkurencja jest tu duża i żeby uzyskiwać atrakcyjne zlecenia niezbędne mogą okazać się odpowiednie referencje od dotychczasowych zleceniodawców. A jak wiadomo referencje takie dostaniemy dopiero po wykonanej pracy i to wykonanej naprawdę dobrze. A do tego wszystkiego trzeba czasu i doświadczenia.

Zarobki przy wykonywaniu takiej pracy są bardzo zróżnicowane i zależą m.in. od charakteru pracy, doświadczenia zleceniobiorcy oraz konkurencji w danym obszarze działalności.

Ofert pracy, którą możemy wykonywać bez wychodzenia z domu jest naprawdę wiele. Znajdziemy je na przykład rejestrując się na jednej z wielu stron z ogłoszeniami. Można także samodzielnie dać ogłoszenie o wykonywaniu zleceń. Z pomocą przyjdą na pewno portale aukcyjne oraz wspomniane już strony ze zleceniami. Tak jak wszędzie tak i w tym przypadku istnieje pewien margines nieuczciwych zleceniodawców, którzy za wykonane przez nas zlecenie nie będą zamierzali zapłacić. Dlatego tak istotne jest podpisywanie legalnych umów o dzieło. Dzięki temu można, w razie konieczności, bronić swoich praw.

Zobacz też:

Zarabianie w internecie

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.

Zarabianie w Internecie nie zawsze jest przyjemne

Zarabianie w Internecie daje nam mnóstwo możliwości. Ale wśród nich jest wiele osób, którzy czyhają na nasze zrobione zlecenia czy pieniądze. W sieci możemy nawiązywać współpracę zarówno z osobami fizycznymi jak i firmami z całej Polski. To bardzo duży zasięg. I to oczywiści