Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Zarabianie w Internecie nie zawsze jest przyjemne

Zarabianie w Internecie daje nam mnóstwo możliwości. Ale wśród nich jest wiele osób, którzy czyhają na nasze zrobione zlecenia czy pieniądze. W sieci możemy nawiązywać współpracę zarówno z osobami fizycznymi jak i firmami z całej Polski. To bardzo duży zasięg. I to oczywiście działa na nasz plus. Wielu z nas z pewnością na tak wiele zleceń, że nie musi narzekać. Z tym wiążą się jednak mroczne strony zarabiania w sieci.

To proces rozliczeniowy. Każda ze stron ma być zadowolona. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie kto ma gorzej - zleceniodawca czy zleceniobiorca. To zależy od ich intencji, bowiem jest wiele osób, które nie zamierzają zapłacić za wykonane zlecenie.

Jak się zatem rozliczać?

Najlepiej jest to oczywiście udokumentować. Dla niektórych z nas zarabianie w Internecie to główna pensja, dlatego nie możemy sobie pozwolić na zmarnowanie czasu. Jeśli mamy zarejestrowaną firmę to warto podpisywać najpierw umowy - różnego rodzaju, a wzory dostępne są oczywiście w sieci. Brak firmy nie będzie stanowiło dla nas problemu, bo i w tym przypadku można znaleźć odpowiednie rozwiązanie. To między innymi zaliczki.

O wiele lepsze jest wystawienie usługi na serwisach aukcyjnych. Dzięki temu zleceniodawca płaci w góry, a my możemy spokojnie zająć się zleceniem. Choć w tym przypadku zleceniobiorca może oszukać zleceniodawcę i danej usługi po prostu nie wykonać. Choć w tym przypadku to najmniej prawdopodobne. Należy jednak zwrócić przy tym uwagę, że każda ze stron może się obawiać oszustwa. Nie możemy oczywiście się tym cały czas kierować, bo nie wykonamy ani nie zlecimy żadnego zlecenia. Należy być po prostu uważnym. Zarabianie w Internecie zyskuje z roku na rok coraz więcej chętnych, a i oszustwa występują na mniejszą skalę.

Natomiast jeśli zarabiamy poprzez stronę internetową i to ona ma nam wypłacić pieniądze, warto najpierw poszukać opinii na jej temat. To może nas uchronić również przed oszustami. Taka metoda jest możliwa jeśli chodzi o pojedyncze osoby, ale w o wiele mniejszej skali.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.