Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Zarabianie w Internecie nie zawsze jest przyjemne

Zarabianie w Internecie daje nam mnóstwo możliwości. Ale wśród nich jest wiele osób, którzy czyhają na nasze zrobione zlecenia czy pieniądze. W sieci możemy nawiązywać współpracę zarówno z osobami fizycznymi jak i firmami z całej Polski. To bardzo duży zasięg. I to oczywiście działa na nasz plus. Wielu z nas z pewnością na tak wiele zleceń, że nie musi narzekać. Z tym wiążą się jednak mroczne strony zarabiania w sieci.

To proces rozliczeniowy. Każda ze stron ma być zadowolona. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie kto ma gorzej - zleceniodawca czy zleceniobiorca. To zależy od ich intencji, bowiem jest wiele osób, które nie zamierzają zapłacić za wykonane zlecenie.

Jak się zatem rozliczać?

Najlepiej jest to oczywiście udokumentować. Dla niektórych z nas zarabianie w Internecie to główna pensja, dlatego nie możemy sobie pozwolić na zmarnowanie czasu. Jeśli mamy zarejestrowaną firmę to warto podpisywać najpierw umowy - różnego rodzaju, a wzory dostępne są oczywiście w sieci. Brak firmy nie będzie stanowiło dla nas problemu, bo i w tym przypadku można znaleźć odpowiednie rozwiązanie. To między innymi zaliczki.

O wiele lepsze jest wystawienie usługi na serwisach aukcyjnych. Dzięki temu zleceniodawca płaci w góry, a my możemy spokojnie zająć się zleceniem. Choć w tym przypadku zleceniobiorca może oszukać zleceniodawcę i danej usługi po prostu nie wykonać. Choć w tym przypadku to najmniej prawdopodobne. Należy jednak zwrócić przy tym uwagę, że każda ze stron może się obawiać oszustwa. Nie możemy oczywiście się tym cały czas kierować, bo nie wykonamy ani nie zlecimy żadnego zlecenia. Należy być po prostu uważnym. Zarabianie w Internecie zyskuje z roku na rok coraz więcej chętnych, a i oszustwa występują na mniejszą skalę.

Natomiast jeśli zarabiamy poprzez stronę internetową i to ona ma nam wypłacić pieniądze, warto najpierw poszukać opinii na jej temat. To może nas uchronić również przed oszustami. Taka metoda jest możliwa jeśli chodzi o pojedyncze osoby, ale w o wiele mniejszej skali.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.