Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie.

Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest własne mieszkanie.

Na temat własnych czterech ścian napisano już wiele ale tematem, który nadal zasiewa ziarna wątpliwości szczególnie wśród młodych małżeństw jest pytanie: czy nasza wypłata pozwoli nam na kredyt hipoteczny?

Kredyty są przecież dla ludzi

Wbrew pozorom, kredyty hipoteczne nie są tak trudne do otrzymania jak sądzi większość z nas. Są w końcu skierowane głównie do osób młodych, ambitnych. Do osób, które są na początkowym etapie swojego życia i kariery, i których szanse na jego systematyczne spłacanie są większe niż w przypadku emerytów. Podczas rozmowy z doradcą bankowym, który ma za zadanie sprawdzić naszą rentowność a w zasadzie zdolność kredytową, padnie wiele pytań dotyczących naszej osoby, naszej pracy. Doradca, który podejmie pośrednio decyzję o przyznaniu nam kredytu na mieszkanie lub domu może zadawać przeróżne pytania, na które warto jest odpowiadać uczciwie i szczerze, gdyż pracownik banku może dość łatwo sprawdzić nasze warunki finansowe. Nie należy jednak traktować takiego spotkania jak przesłuchania, bowiem doradca kredytowy również jest zainteresowany współpracą z nami.

Czynniki, które mogą decydować o udzieleniu kredytu hipotecznego

Zanim udamy się do banku z wnioskiem o kredyt na mieszkanie, warto przeanalizować pewne kwestie, które mogą ale wcale nie muszą wpłyną pozytywnie na odbiór naszej osoby przez pracownika banku. Pracownik odpowiedzialny za obsługę naszego wniosku ma szereg narzędzi, którymi z pewnością posłuży się zanim wyrazi zgodę na kredytowanie naszej nieruchomości. Praktycznie każdy bank zaczyna od sprawdzenia naszego wieku, bowiem właśnie nasz wiek jest jakby pryzmatem, który definiuje naszą zdolność do rzetelnego i sumiennego wywiązywania się z umowy kredytowej. Czyli mówiąc kolokwialnie: jesteśmy młodzi = mamy większe szanse dożyć spłaty ostatniej raty. Drugą ważną materią jest wysokość naszych zarobków. Jeżeli nie zarabiamy wystarczająco dużo nie otrzymamy zgody na kredyt choć byśmy byli najmilszymi i najrzetelniejszymi osobami na świecie. Nasza wypłata musi wystarczać na utrzymanie członków rodziny, na inne kredyty, na edukację dzieci oraz na wnioskowany kredyt hipoteczny.

Bank dokładnie sprawdza ile mamy zer po przecinku na naszym koncie bankowym. Jest to w zasadzie czynnik, którego obawia się aż 70% ankietowanych osób ubiegających się o kredyt pod hipotekę. Ostatnim, najważniejszym punktem podczas rozmów o kredycie hipotecznym jest rodzaj umowy o pracę jaką przedstawimy doradcy bankowemu. Jeżeli mamy umowę o pracę, na której kwota naszego uposażenia jest wysoka ale czas trwania tej umowy jest stosunkowo krótki, mamy dużą szansę, że nasz wniosek również zostanie odrzucony. Najlepsze są umowy na których czas związania się z pracodawcą jest nieokreślony. Lepiej jest wykazać mniejszy zarobek ale stały i długoletni. Własny wkład finansowy również jest pozytywnym czynnikiem, jaki doradca kredytowy bierze pod uwagę podczas podejmowania decyzji o kredycie hipotecznym.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zgromadź jak największą ilość danych, które poświadczą o Twojej rzetelności w spłacaniu poprzednich kredytów, rat, pożyczek gotówkowych. Przygotuj dokumenty z pracy w postaci umów o pracę, umów na zlecenie i innych form zatrudnienia, które przynoszą Ci dochód. Skorzystaj z usług rożnych doradców w różnych bankach. Pamiętaj, że nie musisz decydować się od razu na kredyt w danym banku. Taka rozmowa z doradcą kredytu hipotecznego nie jest wiążąca dopóki nie złożysz podpisu na umowie kredytowej. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy Twoja wypłata wystarczy na spłatę kredytu, polecamy Ci skorzystać z jakiegoś kalkulatora zdolności kredytowej. Warto również zasięgnąć opinii o konkretnym banku swoich znajomych, którzy przebrnęli już przez ten etap. Na pewno ich wiedza będzie dla Ciebie motywacją do działania.

Jeżeli otrzymasz już kredyt hipoteczny, pozostaje Ci tylko umeblować swoje wymarzone mieszkanie, cieszyć się życiem i pracą!

Źródło: www.placpigal.pl.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Listy zastawne obniżą koszty kredytów hipotecznych?

Listy zastawne - kredyty hipoteczneIdą zmiany na rynku kredytów hipotecznych. Prezydent Bronisław Komorowski w ostatnich dniach swojego urzędowania podpisał ustawę dotyczącą banków hipotecznych. Po zmianach banki będą mogły w łatwiejszy sposób refi