Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Zasoby Internetu

Internet jest pod każdym względem, wynalazkiem, który potrafił zrewolucjonizować świat i sprawić, że praca stanie się o niebo łatwiejsza. Jedyne, co musi umieć użytkownik, to posługiwać się pocztą i wyszukiwarką internetową. Rozrywka w Internecie jest pojęciem wielopłaszczyznowym. Może być rozumiana zarówno jako szersze kontakty z ludźmi, jak i ściąganie różnego typu filmów, muzyki i zasobów sieciowych.

Internet jest o tyle wygodny, że dzisiaj niemalże każdy może go mieć. Jest dosyć tani, więc nie musimy się martwić o wysokość abonamentu. Użytkownicy powinni jednakże zdawać sobie sprawę, iż samo użytkowanie może być bardzo groźne. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, kiedy użytkownicy mają po raz pierwszy styczność z Internetem, albo kiedy są podatni na wpływy. Coraz więcej ludzi korzysta z darmowych i sprawdzonych sposobów komunikacji.

O ile rozmowy telefoniczne są zazwyczaj strasznie drogie, o tyle skype albo gg gwarantują nam rozmowę bezpłatną. Jedynym warunkiem jest to, że jedna i druga strona musi mieć stałe łącze internetowe. Oczywiście, komunikatory internetowe nie są jedyną formą zawiązywania i podtrzymywania kontaktów. Niekiedy, ludzie korzystają z bardziej nowatorskich rozwiązań, takich, jak portale matrymonialne, albo inne serwisy społecznościowe. Możemy poznać tam rzeszę ludzi, którzy mają podobne zainteresowania i podobne poglądy.

Osoby, z którymi zapoznajemy się na portalach społecznościowych mogą być kim innym, niż w rzeczywistości. Dlatego musimy uważać na to, co mówimy i miarkować słowa. Niestety, w Internecie znajdują się również naciągacze, którzy chcą wyłudzić informacje i dane osobiste. Spotkania w Realu są o tyle niewygodne, gdyż nie możemy być w stu procentach przekonani, czy osoba z którą rozmawialiśmy przez Internet, jest tą samą osobą.

Niekiedy, przez Internet, dochodzi do swoistej hiperbolizacji własnej osoby. Ludzie przesadzają i przez to chcą pokazać się od jak najlepszej strony, a co za tym idzie udają kogoś, kim naprawdę nie są.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.