Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Zatrudnienie na etacie, a własny biznes

W obecnych czasach coraz liczniejsza liczba ludzi z chęcią rezygnuje z zatrudnienia w obcym przedsiębiorstwie, żeby spełnić swoje marzenia o własnej firmie. Jeszcze niedawno rezygnacja ze stabilnej posady na korzyść rozterek, jaką daje prowadzenia własnej działalności gospodarczej, było uważane jako obarczone sporym ryzykiem.

Obecnie również niepewnością również jest, ale zmierzamy się z tym ryzykiem z wizją lepszej przyszłości. Teraz już nie ma takiej pewności zatrudnienia, jak dawniej, nawet zatrudnienie na umowę o pracę nie stanowi gwarancji stałości i nie niweluje obawy o dni następne.

Wiele ludzi, szczególnie tych wykształconych uważa za bardziej korzystne toteż z niej zrezygnować i spełnić swoje marzenia o swojej działalności. To rozwiązanie pozwala na pokazanie się w biznesie, który, pasjonuje i pozwala na spełnienie się zawodowe. Warto jednak mieć świadomość , że każde z tych rozwiązań, mianowicie pracowanie dla innych, jak i realizowanie własnego przedsiębiorstwa, ma swoje pozytywy i negatywy. Jeśli pracujemy na etacie, mamy przewidywalne zarówno godziny pracy, jak i powinności. Dobrze wiemy gdzie i jak należy zrealizować. Powinności znajdują się bowiem w umowie o pracę. Drugą zaletą takiego podejścia jest realizacja robót zleconych, nie należy toteż zamartwiać się o rzeczy, które nie nie mają związku z danym miejscem pracy. Jako pracownicy mamy zarówno pewne obowiązki, jak i przypisane prawa. Obecnie coraz częściej przedsiębiorcy pokładają duży nacisk na rozwijanie kompetencji swoich pracowników. Oferują im liczne kursy, konferencje jak i inne formy doskonalenia zawodowego.Niestety pracowanie na etacie ma również swoje wady. Nie często pracownik ma szansę na rozwój tak jak chciałby. Nie wszyscy mogą liczyć na możliwości, pozwalające mu na rozwijanie własnych zdolności oraz zrobienie kariery w taki sposób, w który sobie wymarzył. Oprócz tego, praca na etacie jest przede wszystkim pracą dla kogoś innego, w niedługim czasie możemy odczuć zawód, że wyniki, powiązane z wykonywanymi zleceniami przypisuje sobie inna osoba. Spora liczba ludzi ujemnie omawia również swe relacje z przełożonymi, oceniając szefów jako ukierunkowanych tylko na wypełnianie zamierzeń i powiększanie przychodów.

Własna działalność jest odpowiedzią na wyżej wymienione rzeczy. Umożliwia działania na rzecz praktycznie nieograniczonego rozwoju osobistego, pozostawiając jednocześnie wielką swobodę. Pozwala też na samodzielne kreowanie własnej kariery z nastawieniem na własny rozwój i dążenie do sukcesów, zarówno jako szef firmy, jak i osoba pracująca, jednakże prowadzenie swojej firmy nie zawsze kieruje do sukcesu prostą drogą. W wielu przypadkach właściciel firmy musi dokładać wielkich starań, by zainteresować potencjalnych klientów swoją ofertą i wyrobić sobie renomę na rynku. Budowanie świadomości firmy jest zadaniem długofalowym, w jaki potrzeba włożyć dużo trudu. Są również okoliczności, w których pomysł przedsiębiorcy nie jest trafiony, a prowadzona nowa działalność nie ma zaplanowanych obrotów.

Wyjściem z tej skomplikowanej kwestii bywa czasem zamiana biznesu, czy też kasacja przedsiębiorstwa. Decydując się na własną działalność należy być nastawionym na każdą okoliczność.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze