Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Zatrudnienie na etacie, a własny biznes

W obecnych czasach coraz liczniejsza liczba ludzi z chęcią rezygnuje z zatrudnienia w obcym przedsiębiorstwie, żeby spełnić swoje marzenia o własnej firmie. Jeszcze niedawno rezygnacja ze stabilnej posady na korzyść rozterek, jaką daje prowadzenia własnej działalności gospodarczej, było uważane jako obarczone sporym ryzykiem.

Obecnie również niepewnością również jest, ale zmierzamy się z tym ryzykiem z wizją lepszej przyszłości. Teraz już nie ma takiej pewności zatrudnienia, jak dawniej, nawet zatrudnienie na umowę o pracę nie stanowi gwarancji stałości i nie niweluje obawy o dni następne.

Wiele ludzi, szczególnie tych wykształconych uważa za bardziej korzystne toteż z niej zrezygnować i spełnić swoje marzenia o swojej działalności. To rozwiązanie pozwala na pokazanie się w biznesie, który, pasjonuje i pozwala na spełnienie się zawodowe. Warto jednak mieć świadomość , że każde z tych rozwiązań, mianowicie pracowanie dla innych, jak i realizowanie własnego przedsiębiorstwa, ma swoje pozytywy i negatywy. Jeśli pracujemy na etacie, mamy przewidywalne zarówno godziny pracy, jak i powinności. Dobrze wiemy gdzie i jak należy zrealizować. Powinności znajdują się bowiem w umowie o pracę. Drugą zaletą takiego podejścia jest realizacja robót zleconych, nie należy toteż zamartwiać się o rzeczy, które nie nie mają związku z danym miejscem pracy. Jako pracownicy mamy zarówno pewne obowiązki, jak i przypisane prawa. Obecnie coraz częściej przedsiębiorcy pokładają duży nacisk na rozwijanie kompetencji swoich pracowników. Oferują im liczne kursy, konferencje jak i inne formy doskonalenia zawodowego.Niestety pracowanie na etacie ma również swoje wady. Nie często pracownik ma szansę na rozwój tak jak chciałby. Nie wszyscy mogą liczyć na możliwości, pozwalające mu na rozwijanie własnych zdolności oraz zrobienie kariery w taki sposób, w który sobie wymarzył. Oprócz tego, praca na etacie jest przede wszystkim pracą dla kogoś innego, w niedługim czasie możemy odczuć zawód, że wyniki, powiązane z wykonywanymi zleceniami przypisuje sobie inna osoba. Spora liczba ludzi ujemnie omawia również swe relacje z przełożonymi, oceniając szefów jako ukierunkowanych tylko na wypełnianie zamierzeń i powiększanie przychodów.

Własna działalność jest odpowiedzią na wyżej wymienione rzeczy. Umożliwia działania na rzecz praktycznie nieograniczonego rozwoju osobistego, pozostawiając jednocześnie wielką swobodę. Pozwala też na samodzielne kreowanie własnej kariery z nastawieniem na własny rozwój i dążenie do sukcesów, zarówno jako szef firmy, jak i osoba pracująca, jednakże prowadzenie swojej firmy nie zawsze kieruje do sukcesu prostą drogą. W wielu przypadkach właściciel firmy musi dokładać wielkich starań, by zainteresować potencjalnych klientów swoją ofertą i wyrobić sobie renomę na rynku. Budowanie świadomości firmy jest zadaniem długofalowym, w jaki potrzeba włożyć dużo trudu. Są również okoliczności, w których pomysł przedsiębiorcy nie jest trafiony, a prowadzona nowa działalność nie ma zaplanowanych obrotów.

Wyjściem z tej skomplikowanej kwestii bywa czasem zamiana biznesu, czy też kasacja przedsiębiorstwa. Decydując się na własną działalność należy być nastawionym na każdą okoliczność.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds