Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zainteresowanie życiem rodzinnym. Może dojść do wycofania się z kontaktów, zerwanie więzi z przyjaciółmi, rozwodu. Nierzadko utrata pracy kończy się depresją.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…
Zmierzch hipermarketów?

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Ten ostatni nie tylko wiąże się z dojazdem do sklepu, ale i z samym procesem zakupów. Nie od dzisiaj wiadomo, że zakupy w hipermarkecie są niezwykle czasochłonne. Dlatego zazwyczaj ten rodzaj sklepów oblegany jest w weekendy, kiedy to można sobie pozwolić na wielogodzinne przemierzanie alejek między regałami i za jednym razem wypełnić po brzegi kosz na z zakupy. Na co dzień potrzebujemy załatwić sprawunki szybko, co ułatwia mała powierzchnia dyskontów. Coraz szerszy asortyment tanich sklepów pozwala również znaleźć niemal wszystkie niezbędne produkty.

Po bardziej wyszukane lub konkretnej marki jedzie się rzadziej i to nie koniecznie do hipermarketu. Hipermarkety oraz dyskonty walczą o klienta już nie tylko niską ceną i promocjami tak agresywnie reklamowanymi w mediach. Poszczególne markety wciąż szukają sposobu przyciągnięcia klienta jakimś specyficznym rodzajem produktów np. wysokiej jakości wędlinami, pieczywem wytwarzanym na miejscu czy produktami kuchni innych krajów, ale też akcjami tematycznymi i sezonowymi. Abstrahując od problemów finansowych sklepów wielkopowierzchniowych, takie akcje w połączeniu z ciągłym rozwojem i poszukiwaniem nowych rozwiązań (np. handel online) są korzystne dla klientów, których prawdopodobnie jeszcze przez długie lata nie zabraknie ani w hipermarketach ani w dyskontach.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint

Jak znaleźć pracę na miarę Twoich umiejętności i wykształcenia?

Jak znaleźć odpowiednią pracę? Uporczywie szukasz pracy, wysyłasz niezliczone ilości CV oraz listów motywacyjnych i nie dostajesz odpowiedzi, lub propozycje zarobkowe są dużo niższe od Twoich oczekiwań i umiej

Świadome zarządzanie prywatnym budżetem

Zarządzanie budżetemGospodarowanie prywatnymi środkami zdaje się być tak oczywiste, że każdy od razu powie, że jest wyśmienitym finansistą na swoim prywatnym gruncie. Jeśli równocześnie przyjrzeć się temu dokładnie okaże się, iż niestety, tylko p