Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Znane programy dla firm

Wiele firm korzysta dziś z nowoczesnych programów, pozwalających na łatwiejsze wykonywanie codziennych czynności oraz usprawnienie ich.

Są programy, które sprawdzą się w praktycznie każdej firmie, jak również aplikacje dedykowane firmom, które zajmują się specyficznym rodzajem działalności. Do tej pierwszej grupy należą programy księgowe, kadrowe, płacowe, programy do sprawnego i nowoczesnego zarządzenia relacjami z klientem jak również programy do fakturowania.

Programy księgowe są nieocenione podczas uzupełniania ksiąg handlowych, w oparciu o które rozlicza się dana firma. Dzięki wykorzystywaniu takich programów można szybciej rozliczać księgi jak i również uniknąć wielu błędów, które często zdarzają się w tego typu dokumentach.

Z kolei programy kadrowe dają nam możliwość prowadzenia profesjonalnych akt osobowych zarówno pracowników jak i klientów. To bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla małych jak i dużych firm. Takie bazy osobowe pozwalają nam na szybki dostęp do interesujących nas informacji praktycznie w każdej chwili. Wiele firm korzysta także w wygodnych programów płacowych, dzięki którym można tworzyć profesjonalne listy płacowe dla każdego pracownika. Gdy w przedsiębiorstwie codzienne wystawiane są faktury, dużym ułatwieniem jest zastosowanie programów do fakturowania.

Dzięki nim można szybciej wystawiać nie tylko faktury, ale również inne dokumenty sprzedaży. Są one drukowane prosto z programu. Bardzo wygodne jest automatyczne wystawianie faktur dla stałych klientów, nie musimy już bowiem wpisywać ich danych, po prostu ściągamy je z programu. Ponadto, wiele przedsiębiorstw marzy o poprawie komunikacji zarówno w firmie jak i między firmom a klientami. W tym mogą pomóc nowoczesne programy do zarządzania relacjami z klientem. Przyczyniają się one zarówno do polepszenia komunikacji wewnętrznej w przedsiębiorstwie, jak również do szybszego pozyskiwania nowych klientów. Poza tym, na rynku jest wiele programów, które dedykowane są określonym firmom. Spotyka się specjalne aplikacje dla firm transportowych, budowlanych, produkcyjnych czy handlowych.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa