Jak sprzedać mieszkanie przez Internet?

E-commerceObecnie coraz więcej osób próbuje sprzedawać mieszkania z pomocą Internetu. Jeszcze do niedawna dominowały głównie ogłoszenia w lokalnej prasie oraz ogłoszenia umieszczane na tablicach i w gablotach. W dużych miastach bardzo aktywnie działają agencje pośredniczące w obrocie nieruchomościami. Jeśli jednak ktoś woli niezależność i planuje sprzedać mieszkanie samodzielnie może wystawić swoje oferty w Internecie.

W sieci jest wiele portali, które bezpłatnie zamieszczają ogłoszenia z różnych dziedzin. Są także strony, które przyjmują tylko ogłoszenia z działu nieruchomości. Najlepiej wybierać te strony, które są najbardziej znane oraz te najlepiej wypozycjonowane, gdyż to właśnie tam trafi najwięcej potencjalnych kupujących. Dwie podstawowe kwestie przy ogłoszeniach o sprzedaży mieszkania to wyczerpujący opis i dobre zdjęcia.

Przed sfotografowaniem należy posprzątać mieszkanie i zadbać o dobre oświetlenie. W opisie należy umieścić lokalizację, metraż, kondygnację, rozkład pomieszczeń, rok i technologię budowy, dostępność miejsc parkingowych i wysokość czynszu. Bardzo ważna jest także cena ofertowa. Tutaj nie można oczywiście przesadzać bo zbyt wygórowana cena może odstraszyć oglądających.

Jak zwiększyć szanse na sprzedaż mieszkania?

Sprzedaż mieszkania w dobrej cenie w dzisiejszych czasach nie jest sprawą łatwą. Aby zwiększyć swoje szanse trzeba ogłaszać się we właściwych miejscach, wyznaczyć adekwatną cenę i jak najlepiej zaprezentować swoje mieszkanie. Najpopularniejszym miejscem do ogłaszania sprzedaży mieszkań jest obecnie Internet. Znajdziemy tam wiele darmowych portali, gdzie można zamieścić swoje ogłoszenie. Najlepiej jednak robić to na portalach lokalnych. Zanim stworzymy ogłoszenie musimy przygotować mieszkanie do sprzedaży.

Należy je gruntownie wysprzątać, zrobić drobne naprawy i usunąć zbędne meble. Zdjęcia należy robić w świetle dziennym, najlepiej dać po jednym zdjęciu z każdego pomieszczenia. Oczywiście wszelkie elementy, które nie są godne uwagi pomijamy natomiast eksponujemy atuty mieszkania. W ogłoszeniu należy podać dokładną lokalizację, piętro, typ i rok budowy.

Wskazujemy także ile jest pokoi w mieszkaniu, jaki charakter ma kuchnia, na jakie kierunki wychodzą okna. Warto podać atuty danej lokalizacji oraz wysokość czynszu jeśli jest niski. Cena musi być adekwatna do tego co proponuje konkurencja i koniecznie trzeba dodać dopisek do negocjacji. Wszystkich potencjalnych zainteresowanych należy zaprosić do oglądania mieszkania.

Komentarze