Jak założyć szkołę językową - krok po kroku

Szkolna tablicaSzkoła językowa to świetny pomysł na biznes. Oczywiście, jeśli ma się predyspozycje do jej prowadzenia. Taką działalność gospodarczą powinny otwierać przede wszystkim osoby z wykształceniem lingwistycznym oraz pedagogicznym. W innym przypadku, szkoła językowa raczej nie będzie istnieć zbyt długo.

Co ciekawe, chętnych, którzy chcą uczyć się języków obcych jest coraz więcej. Dodatkowe kształcenie podyktowane jest już nie tylko chęcią samorozwoju. Takie po prostu są wymogi rynku pracy. Niemalże każda oferta posiada zapis, iż kandydat na dane stanowisko powinien posiadać umiejętność sprawnego komunikowania się w języku obcym. Oczywiście, najbardziej popularny i pożądany jest język angielski, zaraz po nim niemiecki. Nie da się jednak ukryć, że dużym powodzeniem cieszą się również szkoły, które oferują naukę języka francuskiego, włoskiego czy języków skandynawskich - na te ostatnie jest w ostatnim czasie ogromne zapotrzebowanie.

Przed założeniem szkoły językowej

Absolwent filologii angielskiej czy kierunków studiów, jakie dotyczą innych języków obcych, powinien ukończyć również dodatkowe, podyplomowe. Najlepiej pedagogiczne. Ponieważ większość uczniów stanowią dzieci to idealnie jest, gdy właściciel firmy czy prowadzący zajęcia posiada dokument ukończenia podyplomowych studiów, które umożliwiają mu podjęcie pracy chociażby zgodnie z nauczaniem początkowym.

Jak założyć szkołę językową formalnie?

Cieszy fakt, iż do założenia szkoły, w której chętni będą podejmować naukę języka obcego nie są wymagane żadne specjalne zezwolenia. Właściciel zakłada po prostu podstawową działalność gospodarczą. Może, ale nie musi wystąpić również po wpis do rejestru w Ministerstwie Edukacji.

Gdzie prowadzić biznes?

Nie ulega wątpliwości, że placówka, w której odbywać się będą zajęcia ma kolosalne znaczenie. Nie ważne jest więc tylko, jak założyć szkołę językową, ale również to, gdzie będzie ona działać. Idealnie jest posiadać czy wynająć obiekt blisko szkół, biurowców, kompleksów handlowych, na osiedlach i wszędzie tam, gdzie pojawia się liczna grupa ludzi. Im łatwiejszy dojazd do szkoły, tym więcej chętnych będzie nią zainteresowanych. Należy też zwrócić uwagę na oferowane warunki budynku. Sale mają być przestronne, umożliwiać odpowiedni komfort zdobywania nauki. Liczy się też właściwe wyposażenie.

Idea i najlepsza jakość

Znacznie więcej chętnych, by zdobywać umiejętności komunikacyjne w języku obcym akurat w naszej szkole będzie wtedy, gdy oferta zajęć będzie innowacyjna. Sama metoda nauczania ma być sprawna a przede wszystkim skuteczna. Liczy się też czas - uczniom zależy na tym, by pozyskiwać wiedzę jak najszybciej i najbardziej trwale.

Pamiętajmy, że tylko najlepsza jakość ma szansę przetrwać. Jeśli planujemy zatrudnienie dodatkowej kadry pedagogicznej, to ona również musi wykazywać odpowiednie kompetencje. Nie tylko wykształcenie jest tutaj istotne. Warto patrzeć też na cechy charakteru i osobowości. Cierpliwość, opanowanie, ale i idealna komunikatywność jest w tym zawodzie bezwzględnie pożądana.

Źródło: www.malalingua.com.pl.

Komentarze